A Schulek lépcső boltívében található, Mikula Ferenc szobrászművész által alkotott „kővitézek” restaurálása megkezdődött. Erre azért van szükség, mert az időjárás erősen igénybe veszi azokat. Nagy esők és egyéb csapadék idején csorog a víz a szobrok mögötti boltozaton. A mészkő feloldódik és gipsszé alakul, az pedig az eredeti formák pusztulásához vezet. Jelenleg a kőszobrok fülkéi feletti födém és falszerkezet szigetelését erősítik meg.
A szobrokat első lépésben sótalanítják, ezután az eredeti alkotásokat védett, páramentes helyre szállítják, ahol a nagyközönség által is látogathatók lesznek. Az eredeti szobrok helyére tavasszal kópiákat állítanak.
![]() |
KAPCSOLÓDÓ
Drágul a Halászbástya kilátója

