65 évvel ezelőtt, 1952. április 25-én Cannes-ban, a Carlton Hotel-ben összegyűlt néhány tucat lánglelkű Concierge kolléga és mertek nagyon álmodni.

Megalapították az U.E.P.G.H. (L'Union Europeene des Portiers des Grands Hôtels) nevű szervezetet mely, a nevéből is látszik csak európai méretű volt.

A magyar szervezet,amely büszkén viseli az Aranykulcsot, fontosnak tartja, hogy megemlékezzen az Alapítókról.

A mostani, immáron világméretű, egyesület nagy fejlődésen és változáson ment át az elmúlt 65 év során, de a lényeg megmaradt: a BARÁTSÁG.

Ősi szokás, hogy ezen a napon, éjfélkor, az egyesület tagjai, egy pohár pezsgővel a kezükben köszöntik egymást a VIVE LES CLEFS d'OR mondattal.

Ezúton üdvözölnek minden egyesületi tagot a hagyományos köszöntéssel:  ÉLJEN A MAGYAR ARANYKULCS!!!

A szervezet sikereihez nagyban hozzájárult Gunst András, a Magyar Szállodaportások Aranykulcs Egyesületének alapító elnöke, de hozzájárul Ungár Tamás is, aki töretlen lelkesedéssel és hittel dolgozik elnökként a szállodaportásokért.

HISTORY

 

KAPCSOLÓDÓ

Kína kontra Aranykulcs

A Nemzetközi Aranykulcs kizárással fenyegette meg Kínát, ha az újgazdag nagyhatalom nem adja fel eddigi gyakorlatát, miszerint, az országon belül működtet egy, az Aranykulcsra hajazó, de hatalmasra duzzasztott árnyékszervezetet.

 

 

KAPCSOLÓDÓ

Aranykulcsos robot nem létezik

A szállodavendégre odafigyelő, személyre szabott, minőségi szolgáltatást nyújtó robot-portás sohasem készül - fejtette ki ünnepi köszöntőjében Niklai Ákos, a Magyar Aranykulcs Egyesület január 4-i, évadnyitó koccintásán, a Kempinski Corvinus Budapest Hotel báltermében.

 

 

KAPCSOLÓDÓ

Az Aranykulcs tagság kötelezettséggel is jár

Februári összejövetelét a Larus különtermében tartotta a Magyar Szállodaportások Aranykulcs Egyesülete. A rendezvényt megelőzően külön ülésezett a vezetőség, hogy megbeszéljék a márciusban, Berlinben esedékes nemzetközi kongresszus előtti teendőket.