Az MTÜ és a Virágos Magyarország környezetszépítő verseny szervezői 2017-ben is meghirdetik az ország legtöbb lakosát megmozgató kezdeményezését.

A most induló programra a Magyar Turisztikai Ügynökség az Erzsébet téri #helloHungary installációnál virágosztással hívta fel a figyelmet.

A Virágos Magyarország verseny 1994 óta borítja virágba a fél országot: a legkisebb falvaktól a nagyvárosokig több száz település vesz részt benne, így mindösszesen évente közel hárommillió embert mozgat meg.

Guller Zoltán vezérigazgató az eseményen kiemelte: tavaly 285 település jelentkezett a versenyre, mely idén várhatóan 300-nál is több érdeklődőt vonz. A verseny azért különleges, mert miközben motiválja a helyi közösségek tagjait, hogy összefogjanak és közös munkával a lehető legszebbé tegyék a környezetüket. Arra is felhívja a figyelmet, hogy a fenntartható fejlődés szempontjait érdemes következetesen alkalmazni – a zsűri ennek szellemében plusz pontot ad a településeknek minden fenntarthatóságot segítő tevékenységért, fejlesztési tervért.

Balról jobbra Bocsi Andrea, Tósoki Imre, Tihany polgármestere, Guler Zoltán, Borhi Zsombor, Kaposvár alpolgármestere és  Csemecz Attila, a Virágos Magyarország program elnöke

Fotó: MTÜ

Az ENSZ turisztikai szervezete 2017-et a fenntartható turizmus fejlesztésének nemzetközi évévé nyilvánította, és ehhez a Virágos Magyarország környezetszépítő verseny is aktívan kapcsolódik.

Guller Zoltán arról is tájékoztatott, hogy ebben az évben több újítással is készülnek a szervezők. Elindult például a verseny saját közösségi médiaplatformja (facebook.com/viragosmagyarorszag, instagram.com/viragosmagyarorszag), hogy a vonzó, látványos posztok, a verseny és a pályázók híre minél több emberhez eljussanak.

Ezeken a felületeken folyamatosan követni lehet majd, hogy melyik település hol tart a készülésben, milyen kreatív, inspiráló ötleteket vetnek be környezetszépítő munkájuk során, hogyan dolgozik a zsűri.

Szintén újítás, hogy idén a megszokott díjak mellé a Magyar Turisztikai Ügynökség alapított egy újat is: „A legvirágosabb úti cél" kategória jelöltjeire bárki szavazhat majd a verseny Facebook-oldalán.

Kaposvár

A Magyar Turisztikai Ügynökség kiemelt projektként kezeli a Virágos Magyarország környezetszépítő versenyt, hiszen céljaik azonosak: a vonzóbb, kulturáltabb országkép kialakítása, az életminőség javítása a lehető legtöbb városban és faluban, a természeti és építészeti örökség megőrzése és gyarapítása, hosszútávon pedig a magyar turizmus és gazdaság erősítése.

A két fődíjas (egyik város, a másik falu kategóriában) a nemzetközi Entente Florale Europe környezetszépítő versenyen is jó hírét viszi Magyarországnak, minden egyes évben: 2017-ben a tavalyi nyertesek, Kaposvár és Tihany vesznek majd részt a nívós megmérettetésen, akik az április 10-i sajtótájékoztatón mutatták be, miként készülnek fel a június 30-án érkező külföldi zsűri fogadására. Mindkét település nagyon izgalmas és példaértékű fejlesztési folyamatokat vázolt fel.

Az ügynökség hostessei eközben egy-egy szál tulipánt ajándékoznak a járókelőknek az Erzsébet téri Akvárium Klubnál található #helloHungary installációnál, hogy felhívják a figyelmet a verseny indulására.

Tihany

Az idei jelentkezések benyújtási határideje május 15., a jelentkezésre kizárólag az esemény weboldalán lesz lehetőség - hívta fel a figyelmet Bocsi Andrea, a verseny nemzeti koordinátora. Idén 5 kategóriában lehet indulni: kis falu, nagy falu, kis város, nagy város, budapesti kerület. A jelentkezés díjmentes, s bár a versenyre való felkészülés jár némi költséggel, a versenyzőket kárpótolja majd a Magyar Turisztikai Ügynökség nekik szentelt kiemelt marketingaktivitása. A díjkiosztóra novemberben kerül majd sor, ekkor derül ki, ki képviseli majd hazánkat jövőre a nemzetközi versenyben.

További információ:
viragosmagyarorszag.itthon.hu

 

KAPCSOLÓDÓ

Hat év alatt megduplázta vendégéjszakáit Kaposvár

Dinamikusan fejlődik Kaposvár turizmusa, 2010-hez viszonyítva a vendégek száma 15 ezerről 25 ezerre, a vendégéjszakáké 32 ezerről 60 ezerre nőtt.

 

 

KAPCSOLÓDÓ

Kaposvár, Zselic és az Őrség is az élen

Kaposvár és Zselic vidéke az első helyen, Őrség pedig döntősként végzett az idei EDEN Innovációs pályázaton.

 

 

KAPCSOLÓDÓ

Átadták a tihanyi Őrtorony Kilátót

November 3-án megnyitották a tihanyi Apáti-hegyen épült 16,5 méteres Őrtorony Kilátót.

 

 

KAPCSOLÓDÓ

Tihanynak ítélték az Európai Falumegújítási Díjat

Tihanynak ítélték a 2014-es Európai Falumegújítási Díjat, amellyel a példaértékűen fejlődő településeket jutalmazzák.