A magyar-horvát határon átnyúló európai uniós program keretéből indul Letenyénél 300 millió forintos turisztikai fejlesztés.

Farkas Szilárd, Letenye polgármestere elmondta: a 316 millió forintos Happy Bike projekt keretében a horvátországi Perlak (Prelog) és Ludbreg településeivel együttműködve felújítják az egyedutai városrész kultúrházát, ahol kerékpáros centrumot alakítanak ki, és lehetővé teszik konferenciák, rendezvények szervezését is. A projektmenedzserek a részleteket ismertetve szóltak arról, hogy a határ mindkét oldalán kerékpárutakat építenek vagy meglévő utak mellett jelölik ki őket, több helyen pihenővel és kerékpártárolókkal, illetve információs táblákkal. Az idei érkezők számára kerékpáros és vízieszköz-kölcsönzőt is kialakítanak.

Kerékpáros centrum, kerékpárút és kölcsönző is épül

Fotó: pixabay.com

A projekt letenyei nyitórendezvényén Cseresnyés Péter, a Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára, a Mura nemzeti program miniszteri biztosa elmondta: a nagykanizsai és a letenyei járást érintő, egyfajta brandként meghatározott "Murafölde" mintegy 80 településre terjed ki. A Mura program elsősorban gazdaságfejlesztési célokat szolgál, amelynek egyik ága az agrárfejlesztés, a másik a turizmus fejlesztése, s ez utóbbihoz kiválóan kapcsolódik az uniós finanszírozású, letenyei kerékpáros fejlesztés.

A térségben éppen az aktív turizmusra alapoznak, a kerékpáros, a bakancsos, a lovas vagy a vízi turizmust szeretnék fejleszteni, de fontos szerepet szánnak a bor- és gasztroturizmusnak, a túraútvonalak mellett hálózatosan elérhető vendéglátó- és szálláshelyek kialakításának.
A Mura program keretéből a Zalaerdő Zrt. egymilliárd forint beruházással korszerűsíti kisvasúthálózatát, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park pedig 470 millió forintból indított élőhelyfejlesztési programot a Mura folyó térségében. Olyan további pályázatokra számítanak, amelyek fenntartható, jövedelemtermelő beruházások, vagyis megélhetést biztosítanak a helyben élőknek, vállalkozóknak. Erre a program keretéből másfél milliárd forintot szánnak.


 

KAPCSOLÓDÓ

Megugrott az autóbuszos forgalom Letenyénél

A korábbi évek adatát több mint 20 százalékkal meghaladva tavaly megközelítette a négymilliót a letenyei magyar-horvát határátkelők személyforgalma.

 

 

KAPCSOLÓDÓ

Jelentősen nőtt a magyar-horvát határforgalom Letenyénél

A tavalyi rekordévhez képest idén még tovább emelkedett Letenyén, a magyar-horvát határátkelőkön a személyforgalom, csak az elmúlt hét végén több mint 140 ezren keltek át ki- vagy belépőirányban - derül ki a Zala Megyei Rendőr-főkapitányságnak az MTI kérésére megküldött adataiból.