Karbantartás miatt május 13-tól 26-ig zárva tart a Keleti pályaudvar, emiatt számos vonat menetrendje, útvonala és végállomása módosul.

A Nyugati és a Déli pályaudvar, valamint a peremkerületi állomások maximális kapacitását felhasználva a vonatok érkezésére és indítására, a vasúttársaság számtalan menetrendet alkotott, összehangolva a Kelenföld–Pusztaszabolcs és a Rákos–Hatvan vasútvonal felújításának idejére bevezetett közlekedési renddel.

A Keleti pályaudvar teljes lezárása során olyan előre tervezett karbantartási munkákat végeznek a vágányokon, a váltókon, a forgalmat irányító biztosítóberendezésen, a felsővezeték-hálózaton és a peronokon, amelyeket csak a vonatforgalom teljes szüneteltetésekor lehet elvégezni.

A két hét alatt javítják a vasúti pályát a pályaudvar teljes hálózatán, a csarnok egész területén újraaszfaltozzák az utasperonokat. Karbantartják a teljes állomás felsővezeték-hálózatát, a biztosítóberendezést; az energiaellátási hálózatot és a térvilágítást. Új utastájékoztató LED kijelzőfalat telepítenek a csarnokba; lebontják a használaton kívüli, egykori büféket, pavilonokat, kicserélik a padokat, a szemeteseket és az utastájékoztató piktogramokat. Helyreállítják a károsodott falakat a csarnokban és az utasforgalmi területeken. Virágosítják és rendezik a főbejárat, valamint az oldalsó kapuk közelében lévő zöldterületeket.

A lezárással kapcsolatos információk IDE KATTINTVA elérhetők.

 

KAPCSOLÓDÓ

Állomásfejlesztés a Nyugatiban és a Keletiben

Megkezdődik a kereskedelmi szolgáltatások fejlesztése, a koncepcióba nem illő pavilonok elbontása. A következő években ötven helyszínen javítják az utaskomfortot.

 

 

KAPCSOLÓDÓ

Vandálbiztos tájékoztató monitorok a Déliben

Még több helyről tájékozódhatnak az utasok a Déli pályaudvaron, a jelenlegi vizuális utastájékoztató rendszer vandálbiztos LCD-monitorokkal egészült ki.