Május 5-én délután megérkezett Chicagóba a LOT lengyel légitársaság első járata Budapestről.

Az első közvetlen járat a város O'Hare nemzetközi repülőterén szinte egy időben szállt le azzal a felvonulással, amelyet a lengyel alkotmány ünnepe alkalmából rendeztek Chicago utcáin. A lengyel légitársaságnak az ünnepi parádén részt vevő karavánautóján magyar trikolór is lobogott, s a felvonuláson a LOT vezetői mellett részt vett Bencsik Zita chicagói magyar főkonzul, valamint a helyi magyar szervezetek sok tagja. A magyarok részt vettek a repülőtér járatnyitó ceremóniáján is, amelynek keretében egyebek között a szokásos vízágyús locsolással köszöntötték az "újonc", vagyis a légikikötőbe először érkező gépet.

Ünnepélyesen fogadták a LOT Budapest-Chicago járatát

Fotó: pixabay.com

A repülőtéren megtartott járatnyitó ünnepségen a LOT képviselői hangsúlyozták, hogy Chicagóban és környékén él a legnagyobb lélekszámú amerikai lengyel közösség, Susan Kurland, a repülőtér szolgáltatási igazgatója pedig a chicagói magyar közösség aktív jelenlétét emelte ki. Beszédében a magyar főkonzul leszögezte: a történelmi lengyel-magyar barátság élő hagyomány, s ennek a barátságnak újabb példája a Chicago-Budapest közvetlen légi járat elindítása.
A járatindítás ünneplése május 6-án folytatódik: a Budapestre visszainduló repülőgépet zenés köszöntéssel búcsúztatják, beszédet mondanak Chicago magyar és lengyel főkonzuljai, valamint a Magyar Turisztikai Ügynökség Észak-Amerikáért felelős vezetője.

 

KAPCSOLÓDÓ

Star Wars napi flashmob a budapesti repülőtéren

Sokan kapták fel a fejüket május 4-én a budapesti Liszt Ferenc Repülőtéren, amikor a hangosbemondóban figyelmeztették Han Solo nevű utast, hogy fáradjon a Millenium Falconhoz. A KLM budapesti Star Wars napjának nem ez volt az egyetlen meghökkentő eleme.

 

 

KAPCSOLÓDÓ

Százezer utas a debreceni repülőtéren

Az idei év első négy hónapjában 100 ezer utas fordult meg a Debreceni repülőtéren, ez 26%-kal több, mint egy évvel ezelőtt.