Mozgalmas, eredményes munkája révén az egyesület az elmúlt 5 év alatt részt vett számos országos kampány megvalósításában, termékfejlesztésekben, rendezvények szervezésében, vagy éppen új rendezvények életre hívásában.
Orosháza-Gyopárosfürdő ezen időszakban gyógyhellyé vált, szolgáltatásokkal bővült(kalandpark, kisvonat, ugrálóvárak, animátor szolgáltatások, fellépők a fürdőben), s a vendégek szavazatai alapján továbbra is a legkedveltebb fürdők között tartják számon.
A LibamájFesztivált is sikerült visszahozni a városba, mely igen fontos lépés a régióban gyártott premium gasztronómiai terméket figyelembe véve. Online felületeik is kiemelkedően teljesítettek, hiszen több százezres látogatói elérésük van, ráadásul social media felületeik országos marketing díjakkal is büszkélkednek.
A TDM működése előtti időszak Gyopárosfürdőre vonatkozó turisztikai számadatokat figyelembe véve az alábbi statisztikák és változások történtek: a vendégéjszaka-szám 88, a vendégszám 74, a külföldi vendégek száma 69, a külföldi vendégéjszaka-szám 94, az idegenforgalmiadó-bevételek 119 a fürdő látogatottsága pedig 20 százalékos emelkedést könyvelhet el.
![]() |
|
Gyopárosfürdő drónfelvéteről |
|
Fotó: békésdrón |
A szervezet térségi szinten is tevékenykedik, februárban 6 önkormányzattal bővült a tagság, így immáron 15 önkormányzati taggal büszkélkedhet a vállalkozók, turisztikai szolgáltatók mellett. Tagjaik között szerepel Szabadkígyós (Wenckheim Kastély) és Mezőhegyes is(Ménesbirtok), melyek a térség kiemelt turisztikai attrakciói.
A szervezet – mely Orosháza Város Önkormányzatának maximális támogatását is élvezi – remélik, hogy munkája eredményeként Dél-Békés rövid időn belül jelentős helyet foglal el az ország turisztikai térképén.
KAPCSOLÓDÓ
Gyógyhely lett Gyopárosfürdő

