Az Isztriai-félszigeten lévő Rovinj Monte nevű étterme kapta az első horvátországi Michelin-csillagot.

Marin Skenderovic, a Horvát Idegenforgalmi Közösség budapesti képviseletének vezetője elmondta: a Monte mellett még több mint 30 vendéglátóhelyet tartott ajánlásra méltónak a világ egyik legismertebb étteremkalauza.

A tíz dubrovniki, tizenkét zágrábi, illetve további tizenkét isztriai étterem ajánlása és az első Michelin-csillag nemcsak a horvát gasztronómia és ezen keresztül a teljes turisztikai kínálat nemzetközi szintű minőségét ismeri el, de további fejlesztésekre is ösztönöz - mutatott rá a szakember.
Szerinte a horvát gasztronómia minden bizonnyal annak is köszönheti ezt a nemzetközi elismerést, hogy az éttermek egész évben friss alapanyagokat felhasználva, vonzó és változatos ételeket kínálnak. A továbbfejlődéshez ugyanakkor szükség van az oktatás megerősítésére, a fiatalok érdeklődésének felkeltésére a gasztronómia iránt, és arra, hogy még többen vállalkozzanak minőségi élelmiszerek termelésére Horvátországban.

A teljes lista megtekinthető itt: http://www.croatiaweek.com/the-croatian-restaurants-which-made-the-2017-michelin-guide/

 

KAPCSOLÓDÓ

Félmillió magyar nyaralt Horvátországban

Minden korábbi rekordot megdöntve, 513 ezer magyar turista járt tavaly Horvátországban, ahol 2,753 millió vendégéjszakát töltöttek – jelentette ki a Horvát Idegenforgalmi Közösség magyarországi képviseletvezetője.

 

 

KAPCSOLÓDÓ

Erőteljesen fejlesztik Horvátországban a turizmust

Horvátországnak 7,9 milliárd euró bevétele származott 2016 első kilenc hónapjában a külföldi vendégektől, 8,3 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában. Az illetékes minisztérium szerint ez az összeg az év végére várhatóan eléri a 9,5 milliárd eurót.

 

 

KAPCSOLÓDÓ

Rekordot döntött idén a horvátországi turizmus

Rekordot döntött idén a horvátországi turizmus: összesen 16,3 millió belföldi és külföldi vendég összesen 91,3 millió vendégéjszakát töltött el az országban, 11 millió vendégéjszakával többet, mint a múlt évben - közölte Gari Capelli idegenforgalmi miniszter pénteki sajtótájékoztatóján.