Az Innovációs és Technológiai Minisztérium 23 millió forinttal támogatja a határokon átnyúló kerékpáros túrák, programok megvalósítását.

A pályázat célja a környezetbarát, egészséges és biztonságos kerékpározás, a határon átnyúló kerékpáros útvonalak népszerűsítése. A pályázatok benyújtásának határideje 2019. március 12.

Az igényeket áprilisban bírálják el. Az utófinanszírozási formában nyújtott támogatás az egyedi döntést követően, 2019. október végéig megvalósuló rendezvényekhez használható fel.

A minisztérium szándékai szerint a támogatott rendezvények hozzájárulnak a határ menti térségek és települések kulturális, történelmi, építészeti és természetvédelmi értékeinek megismertetéséhez, a szomszédos országokkal és magyarlakta területeikkel fenntartott kulturális, társadalmi és idegenforgalmi kapcsolatok erősítéséhez.

Cél a turizmus élénkítése is

Fotó: bikemag.hu

Az idei kiírásban hazai és határon túli egyesületek, közalapítványok, települési önkormányzatok vagy intézményeik nyerhetnek el pályázatonként legfeljebb félmillió forintot az országhatáron átlépő kerékpáros programjaik, túráik megvalósítására.

A minisztérium a beadott pályázatok tervezett költségkeretétől függően legalább 46 pályázat támogatását tervezi. Egy pályázó csak egy pályázatot nyújthat be, de abban akár több kerékpáros rendezvényhez is kérhet vissza nem térítendő hozzájárulást.

A Kerékpárral 7 határon át idei pályázati kiírása és a benyújtandó dokumentumok a kormányzati honlapon érhetőek el. További részletes tájékoztatás a [email protected] e-mail címen kérhető.

 

KAPCSOLÓDÓ

VELOREGIO – határon átnyúló nyertes pályázat

Kerékpáros workshopra invitálták Szombathely és térsége turisztikai szolgáltatóit, kerékpáros szervezeteit a Savaria Turizmus Nonprofit Kft. munkatársai. Az apropó egy nyertes, határon átnyúló kerékpárturisztikai pályázat volt, mely találóan a VELOREGIO címet kapta.

 

 

KAPCSOLÓDÓ

Nagyszabású fejlesztések a Mátra nyugati részén

Közel félmilliárd forint pályázati támogatással, nagyszabású turisztikai fejlesztést valósítanak meg közös összefogással Szurdokpüspökiben, Taron és Szuha-Mátraalmáson. Ezzel lehetővé válik, hogy a Mátra nyugati részét összekapcsolhassák a Felső-Mátrával.

 

 

KAPCSOLÓDÓ

Öko-Temes: román-szerb turisztikai projekt

Öko-Temes néven, idén júniustól egy román-szerb, határon átnyúló uniós projekt keretében új turisztikai desztináció kerül a Bánság déli részének térképére.