A Magyarországi Ifjúsági Szállások Szövetségének márciusában felállt új elnöksége rendkívüli közgyűlésen számolt be munkájáról.

Az új elnökség azzal kezdte munkáját, hogy felvette a kapcsolatot az új turizmus irányítással, a Magyar Turisztikai Ügynökséggel. Részt vett az új - szeptemberben megjelent - Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégia véleményezésében is.

A tagságot is jelentősen sikerült bővítenie szervezetnek 2017-ben. A szövetség 7 új taggal, és közel 600 reprezentált ággyal nőtt idén, így a budapesti hostelek ágyainak már több mint felét képviselik a szervezetben.

A fiatalok nem a hagyományos szállodákban érzik magukat igazán jól

Fotó: MISZSZ

Nagy lendületet adhat az országok, hostelek nemzetközi kapcsolattartásának, információ áramlásának, szakmai eszmecseréjének a nemrégiben beindított online platform, a Workplace, mely a facebook cégek, szervezetek számára fejlesztett közösségi felülete.

Visszatérő kérdés a vidék aktivitásának hiánya, pedig a szervezetben sok olyan információ hangzik el a formális közgyűléseken és az informális találkozókon, amely a vidéki tagokhoz amúgy is nehezebben jut el. Ezen kíván változtatni az új vezetés, amellett, hogy a mostanra megerősödött és elég reprezentatívvá vált budapesti tagsággal küzdenek majd a piaci szabályozatlanságok felszámolásáért.

Molnár Kristóf és 4 tagú elnöksége bizakodva tekint a 2018-as év elé, mert a fellendülő turizmus mindenképp kedvez az ifjúsági szállások szegmensének is.

 

KAPCSOLÓDÓ

Újdonságok Kisújszálláson

Június 14-én tartották első szakmai találkozójukat az idén 300 éves újratelepülését ünneplő Kisújszállás turisztikai vállalkozói.

 

 

KAPCSOLÓDÓ

A legmagasabb hátizsákos minősítést kapta két debreceni diákszálló

A College Hostels lánc tagjaként működő OEC West és Medikus Hostel a besorolásában a legmagasabb, három hátizsákos minősítést nyerte el a debreceni ifjúsági szálláshelyek közül elsőként.

 

 

KAPCSOLÓDÓ

Gazdára talált az ezredik napraforgó

A jánkmajtisi Bíró Vendégház kapta meg az 1000. falusi szálláshely nemzeti tanúsító védjegyet, amelyet Ruszinkó Ádám turizmusért felelős helyettes államtitkár adott át a nyírségi településen rendezett csütörtöki ünnepségen.