A Hajdú-Bihar megyei létesítmény építése várhatóan 2020-ban kezdődik, és 2021-re fejeződik be. A komplexumban kialakítanak egy szabványos méretű, 200 méteres körpályát és egy lelátót is átadnak majd. A fejlesztés költsége várhatóan 3 és 4 milliárd forint között alakul. Révész Máriusz kormánybiztos elmondta: a 2017-es kormánydöntés alapján újonnan épülő három velodrom helyszíneit a Magyar Kerékpáros Szövetséggel egyeztetve választották ki. A nyugat-magyarországi helyszínről is döntöttek és az eredményt hamarosan be is jelentik.
![]() |
|
Nem található hasonló létesítmény a közelben |
|
Fotó: magyarepitok.hu |
Princzinger Péter, a Magyar Kerékpáros Szövetség elnöke azt hangsúlyozta: hasonló velodrom nem található a közelben, így a debreceni edzőcsarnok nyújtotta lehetőségek külföldi csapatok számára is vonzók lehetnek.
KAPCSOLÓDÓ
A Wizz Air 6 éve jár Debrecenbe
KAPCSOLÓDÓ
Dupla születésnap az Aquaticumban

