Az árbevételek nőttek, de 1,4 milliárd eurós pluszkiadást jelentett, hogy új nyugdíj-megállapodást kötöttek a holland hajózó személyzettel.

A csoport eredménykimutatása szerint az Air France-szal, a KLM-mel, a francia regionális HOP! légitársasággal, valamint a diszkont Transaviával 98,7 millióan utaztak, 5,6 százalékkal többen, mint egy évvel korábban.
A csoport összes árbevétele 3,8 százalékkal 25,8 milliárd euróra javult, miközben a költségek 9 százalékkal 22 milliárd euróra nőttek.
Üzemi szinten 1,4 milliárd eurós nyereség mutatkozott, ez 42 százalékkal jobb, mint 2016-ban. Az Air France és a HOP! 588, a KLM és a Transavia 910 millió euró nyereséget termelt üzemi szinten.

Az idei év első felében növekvő árbevételre számítanak

Fotó: pixabay.com

Az új nyugdíj-megállapodás viszont 1,4 milliárd eurós pluszkiadást jelentett, ezért a 2016-os 792 millió eurós adózott nyereség után tavaly 275 millió eurós adózás utáni veszteséget könyveltek el. Erre az évre a francia-holland csoport az első fél évben a tavalyihoz képest növekvő árbevételre, és az egységköltségek 1-1,5 százalékos csökkenésére számít.

 

KAPCSOLÓDÓ

Tajpejbe is repül az Air France

2018. április 16-tól heti három alkalommal repülhetnek az utasok Tajvan fővárosába az Air France légitársasággal a párizsi Charles de Gaulle reptérről.

 

 

KAPCSOLÓDÓ

Az Air France-KLM partnerségre lép a Jet Airways-szel

A légitársaságok november 29-én együttműködési megállapodást írtak alá az Európa és India közötti forgalom fejlesztése érdekében.