Új balatoni összefogás alapkövét tette le öt balatoni városvezető, Balatonfüred, Siófok, Keszthely, Hévíz és Zalakaros polgármestere. A találkozót összehívó Naszádos Péter, Hévíz polgármestere nyilatkozott lapunknak.
Mi adja ennek a találkozónak a jelentőségét?
A találkozó ténye önmagában érték. A Balaton legújabbkori történelme során nem volt rá példa, hogy a turisztikai régió három meghatározó partmenti városa és a termálháromszög két turisztikai központja, azaz Balatonfüred, Siófok, Keszthely, Hévíz és Zalakaros polgármesterei közös egyeztetést tartottak volna a Balaton régió jövőjéről. Megtisztelő, hogy az első találkozásnak Hévíz adhatott otthont.
Miért épp ezek a városvezetők ültek egy asztalhoz?
Egyrészt ez az öt település produkálja a Balaton régió összes vendégéjszakáinak több mint felét. Másrészt a Balaton régión belül mind az öt település egy-egy térségi gazdasági, kulturális, közlekedési centrum, turizmus-szervezési „alközpont”. Bizonyos szempontból egymás versenytársai, de ami ennél fontosabb, egyúttal – mint a Balaton turisztikai márka változatosságát adó „színfoltjai” – egymás szövetségesei is.
Mire jutottak, miben állapodtak meg?
Három konkrétumban egyeztünk meg. Az egyik, hogy újra találkozunk, és folytatjuk a közös gondolkodást. A másik, hogy ennek fóruma egy következő, siófoki találkozó lesz. Végül, hogy megtaláljuk az együttműködés végleges formáját.
Nyitókép: a megbeszélés résztvevői (b-j): Bóka István, Balatonfüred, Naszádos Péter, Hévíz, Czirákiné Pakulár Judit, Zalakaros, dr. Lengyel Róbert, Siófok és dr. Tóth Gergely, Keszthely polgármestere
KAPCSOLÓDÓ
„A balatoni turizmus jövője a térségi szereplők együttműködésén múlik”
Egy friss kutatás eredményeiről és az azokból fakadó feladatokról Princzinger Péterrel, a VisitBalaton365 ügyvezetőjével beszélgettünk.

