Az IAAPA Expo Europe a kontinens legnagyobb élményelemekkel, játékgépekkel, vidámparkokkal és aquaparkokkal foglalkozó szakkiállítása. Idén szeptember 24-26. között az amszterdami RAI Amsterdam rendezvénycsarnokban több mint 17 ezer résztvevő találkozott, hogy egymásra találjanak a létesítmények és az új vendégélmények.
A standok bejárása egy egész napos program, amely során még az öltönyös vezérigazgatók is egy pillanat alatt visszarepülhettek a gyerekkorukba.
Több mint 680 vállalat állított ki idén különböző attrakciókat, például robotdínókat, virtuális valóság hullámvasutakat, tematikus tereket, víziparki élményelemeket, látványos lövöldözős játékokat és szobrokat.
Természetesen a magyar találékonyság, mint mindenhol, itt is megjelent. Hazánkat az Eleven Kft. képviselte egy kompakt vízi várral, mely interaktív játékaival, könnyű szerkezetével és cserélhető tematikus elemeivel ígér újdonságot a hotelek, fürdők gyerekrészlegeire.
A jövő évi szakkiállítást szeptember 22-25. között rendezik meg Barcelonában, amelyre eddig már több mint 550 kiállító cég regisztrált.
(Nyitókép: Holcz Csaba)
KAPCSOLÓDÓ
A világ legextrémebb hullámvasútja épül Szaúd-Arábiában – videó
Akár 250 kilométer/órás sebességgel száguldhatunk majd végig a négy kilométer hosszú pályán, és közben még a súlytalanságot is megtapasztalhatjuk.

