A SZÉP-kártya továbbra is a belföldi turizmus mozgatórugója - idén májusban közel 10 százalékkal többet költöttek a SZÉP-kártyákról tavalyhoz képest - hívta fel a figyelmet csütörtöki közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

A kormány azon dolgozik, hogy a magyar családok anyagi helyzete folyamatosan javuljon, így minél többet költhessenek és utazhassanak. A családok pihenéséhez a kormány a SZÉP-kártyán keresztül is aktívan hozzájárul, miközben célzott intézkedésekkel tovább erősíti a hazai turizmust és támogatja a vendéglátás fejlődését - tették hozzá.

2025 májusában a SZÉP-kártya feltöltések összértéke közel 35 milliárd forintot tett ki. A kártyabirtokosok közel 43 milliárd forintot fizettek SZÉP-kártyáikkal, ez 10 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest.


Az év ötödik hónapjában az elfogadóhelyek száma meghaladta a 157 ezret, ami 2024 májusához képest 7,7 százalékkal több. Az elfogadóhelyek számának bővülésével a családok egyre szélesebb körben tudják felhasználni kártyáikat, amely szintén hozzájárul felhőtlen kikapcsolódásukhoz - emelte ki az NGM.

bevaltott-szechenyi-pihenokartya-erteke-mti
A beváltott SZÉP-kártya értéke, az elmúlt években, millió forintban (Fotó: MTI)

A 2025 január-májusban a SZÉP-kártya feltöltések összértéke meghaladta a 204 milliárd forintot, ami 5 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest, miközben a kártyabirtokosok 2024 január-májusához képest 12 százalékkal többet, összesen 182 milliárd forintot használtak fel a kártyáikról. Így a SZÉP-kártyákon 142 milliárd forint áll még rendelkezésre - összegezte a minisztérium.

(Nyitókép: Illusztráció / 123rf.com)

KAPCSOLÓDÓ

Áprilisban 14 százalékkal többet költöttek SZÉP-kártyáról, mint egy évvel korábban

A kártyafeltöltések is emelkedtek, 35 százalékkal felülmúlva az előző év ugyanezen időszakát.