Hétfőn elhelyezték a Gundel Károly Vendéglátó és Turisztikai Technikum átfogó fejlesztésének alapkövét. A több mint 7,7 miliárd forintos projekt keretében megújul az iskola jelenlegi épülete, és gazdagodik is egy új szárnnyal.  

A jó magyar szakembereknek köszönhetően Magyarország vonzóvá vált a beruházók számára is – hangsúlyozta Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára hétfőn a Gundel Károly Vendéglátó és Turisztikai Technikumban, a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum komplex fejlesztése programban megvalósuló beruházás alapkövének és időkapszulájának ünnepélyes letételén.

Kiemelte, a magyar szakképzésben tanuló diákok motiváltak, világszínvonalú képzést kapnak, szakmájuk birtokában pedig biztosak lehetnek abban, hogy megállják a helyüket a munkaerőpiacon. Ezt mutatja az is, hogy az OECD rangsorában a magyar szakképzés bronzérmes a munkaerőpiaci megfelelőségben.

A 21. századi szakképző intézményfejlesztési programban 

a Gundel Károly Vendéglátó és Turisztikai Technikum számára több mint 7,7 milliárd forint áll rendelkezésre, megújul az iskola jelenlegi épülete, gazdagodik egy új szárnnyal, új eszközöket, gépeket, bútorokat szereznek be. A Gundel Technikum a mai kor követelményeinek megfelelő iskolává válik 

 

– jelentette ki az államtitkár.

gundel-iskola-alapkoletetel, Fotó: MTI
Kóbor Zoltán, az iskola igazgatója, Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium államtitkára, Nyul Zoltán, az Építési és Közlekedési Minisztérium helyettes államtitkára és Magyar Zita, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal elnöke (b-j) a Gundel Károly Vendéglátó és Turisztikai Technikumban megvalósuló fejlesztés alapkőletételén (MTI/Kocsis Zoltán)

Nyul Zoltán, az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) magasépítésért felelős helyettes államtitkára az ünnepségen arról beszélt, a kivitelezésre fordítható mintegy 6 milliárd forint forrás lehetővé teszi, hogy az intézmény funkcionalitását biztosítsák, és lehetővé válik a gazdaságos működtetés, a jelentős energiamegtakarítás.

Korábban megírtuk, a projekt célja a több mint 50 éves  Gundel iskola épületének átfogó infrastrukturális és energiahatékonysági korszerűsítése és bővítése, a 21. század kihívásainak megfelelő, minőségi szakmai oktatást lehetővé tevő vonzó tanulási környezet létrehozása. 

A tervek szerint 2026 márciusáig teljesen megújul a főépület, korszerű fűtési, hűtési, szellőzési rendszert alakítanak ki. Ezenkívül kialakítanak egy 120 férőhelyes előadótermet látványkonyhával felszerelve, 7 tanműhelyt a hozzá kapcsolódó oktatási helyiségekkel és egy iskolai étkezést is biztosító éttermet, valamint sportpályákat. 

 

Megújul a tanműhelyek felszerelése, a tantermekbe és a tornatermekbe új bútorok kerülnek. Bővül az oktatástechnológiai és hálózati eszközpark is. 

A hétfői ünnepélyes alapkőletételről a technikum közösségi oldalán élőben tudósított az Ecseri útról, amit alább nézhet meg. 

 

KAPCSOLÓDÓ

Megújul a vendéglátó és turisztikai szakképzés fontos fővárosi helyszíne

Több mint 2000 négyzetméterrel kibővül a Gundel Technikum alapterülete, emellett számos új, korszerű oktatási helyiséget alakítanak ki.