Az Uber jelentős biztonsági fejlesztést jelentett be a magyarországi utasok számára: elindul a „Bring Your Own Dashcam” (BYOD), azaz a saját fedélzeti kamera regisztrációjának lehetősége.
Az Uber lendületesen fejlődik Magyarországon. A 2024-es visszatérést követően a vállalat gyors terjeszkedésbe kezdett: az év elején Miskolcon, Debrecenben és Szegeden is megjelent, nemrég pedig 5 éves partnerséget kötött a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér kiszolgálására.
Az új BYOD funkció célja, hogy nagyobb nyugalmat biztosítson mind a sofőrök, mind az utasok számára egy világos, digitális keretrendszer létrehozásával az utazások rögzítéséhez. Magyarország a régióban az elsők között - Csehország és Horvátország mellett - kapja meg ezt a frissítést ‒ derül ki az Uber közleményéből.
Az új integráció legfontosabb jellemzői a következők:
- Átlátható tájékoztatás az utasoknak: Ha az utast olyan sofőrrel párosítják, aki regisztrált fedélzeti kamerát használ, az applikáció automatikus értesítést küld még az utazás megkezdése előtt.
- Az utas döntése: Ha az utas nem érzi kényelmesnek, hogy felvétel készüljön róla, a szokásos lemondási időablakon belül díjmentesen lemondhatja az utat, és másik járművet kérhet.
- Adatvédelem és GDPR-megfelelés: Az Uber nem figyeli a felvételeket valós időben. Az eszköz és az adatok tulajdonjoga a sofőrnél marad. Az Uber csak akkor fér hozzá a felvételhez, ha a sofőr úgy dönt, hogy benyújtja azt az ügyfélszolgálatnak egy adott biztonsági incidens kivizsgálása érdekében.
Büszkék vagyunk rá, hogy iparági szinten is élen járunk ezzel az új fedélzeti kamera regisztrációs funkcióval, amely kiváló példa arra, hogyan használható a technológia a biztonsági színvonal növelésére minden Uber-felhasználó számára ‒ mondta Marcin Moczyróg, az Uber közép- és kelet-európai ügyvezető igazgatója.
(Nyitókép: Uber / 123rf.com)
KAPCSOLÓDÓ
Városnéző hajóutakat kínál a Dunán az Uber Boat
Az Uber visszatérésének első évfordulója alkalmából indítja el a szezonális szolgáltatást Budapesten.

