Az Air France-KLM bejelentette, hogy kezdeményezi a SAS többségi tulajdonának megszerzését. A csoport jelenleg 19,9%-os részesedéssel rendelkezik a skandináv légitársaságban, és 2024 nyara óta kibővített codeshare és interline megállapodások formájában kereskedelmi együttműködést valósít meg a SAS, az Air France és a KLM között, amelyet tovább erősít a SAS SkyTeam szövetséghez való csatlakozása.
Amennyiben minden szükséges feltétel teljesül, az Air France-KLM megvásárolná a Castlelake és a Lind Invest részét a légitársaságban, így saját részesedése 60,5%-ra emelkedne. A dán állam megtartaná 26,4%-os részesedését, valamint az igazgatótanácsban meglévő helyeit is - fogalmaznak közleményükben.
Az Air France-KLM tervezett befektetésének értékét a tranzakció zárásakor határoznák meg a SAS legutóbbi pénzügyi teljesítménye alapján. Ez a tranzakció összhangban lenne a csoport középtávú pénzügyi kilátásaival.
Az összes szükséges hatósági engedély megszerzésétől és az összes előfeltétel teljesülésétől függően a tranzakciót 2026 második felében kívánják lezárni.
A többségi részesedés megszerzésével az Air France-KLM ellenőrzést szerezne az SAS felett, amely az Air France-KLM Csoport leányvállalatává válna. Ez az új lépés lehetővé tenné az Air France-KLM és a SAS számára, hogy a mostaninál hatékonyabban működjenek együtt és a működés minden területén ki tudnák használni a szinergiákat - írják.
Az Air France-KLM érdeklődését a tranzakció iránt a SAS pénzügyi és üzemelési teljesítményének jelentős javulása, a jelenlegi kereskedelmi együttműködés sikere, valamint a csoportnak a skandináv légitársaság hosszú távú lehetőségeibe vetett bizalma indokolja - tudtuk meg.
A KLM környezetbarát hangárt alakít ki Amszterdamban, a részletekről ebben a cikkünkben írtunk.
(Nyitókép: 123rf.com)
KAPCSOLÓDÓ
Heti 55 járatot üzemeltet Budapestre az Air France–KLM a nyári menetrendben
A francia és a holland légitársaság is felvett a kínálatába új úti célokat.

