Az izraeli légitársaság fokozatosan bővíti kapacitásait: április közepéig mintegy 30, azt követően már körülbelül 40 célállomásra repül, heti mintegy 660 járattal. 

A hálózat visszaépítése elsősorban európai nagyvárosokra, valamint kiemelt észak-amerikai és ázsiai útvonalakra koncentrál. 

Előbbiek között szerepel egyebek mellett Amszterdam, Athén, Barcelona, Berlin, Budapest, Frankfurt, London, Párizs, Róma, Bécs és Zürich, utóbbiak között pedig Boston, Los Angeles, Miami, valamint New York, illetve Bangkok, Phuket és Tokió - tájékoztattak.

A menetrend helyreállítása több lépcsőben zajlik, rövid távon rugalmas marad. A kapacitásokat főként automatizált módon osztják ki a már foglalással rendelkező utasok között, a fennmaradó helyeket fokozatosan értékesítik - hangsúlyozták.

A megugró kereslet miatt a légitársaság 2026 augusztusának végéig árplafont vezetett be minden útvonalán, hogy megfékezze a jegyárak emelkedését és stabilizálja a piacot – számolt be az EL AL közleményére hivatkozva az Airportal.

Izrael március elejétől fokozatosan megnyitotta légterét az induló járatok számára is.

(Nyitókép forrása: 123rf.com)

KAPCSOLÓDÓ

A légi utazások visszafogását sürgeti az Európai Bizottság az energiaválság miatt

Szakértők szerint a közel-keleti konfliktus akár az 1970-es évek olajválságát is meghaladó energiapiaci sokkhoz vezethet.