Átadták a Kerékpárosbarát település és a Kerékpárosbarát munkahely díjakat szerdán Budapesten; a címet tíz település és tíz vállalat, illetve közintézmény kapta meg. Az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) és jogelődei immár 17. alkalommal hirdették meg a kerékpárosbarát település és a kerékpárosbarát munkahely pályázatot, amelyek célja, hogy Magyarországon minél többen közlekedjenek kerékpárral.

A közlekedési tárcának már évek óta kiemelt területe a közlekedési tudatosság növelése, a kerékpáros szemléletformálás. Ez utóbbit olyan programok szolgálják, mint a Bringás reggeli és a Mobilitási hét – hangzott el a díjátadón.

Kiemelték, hogy 2010 óta mintegy 250 milliárd forint hazai és uniós forrást fordított Magyarország a kerékpáros-hálózat fejlesztésére, ebből több mint 2200 kilométernyi kerékpárút készült el, s belátható időn belül 6000 kilométernyi önálló kerékpárút lehet az országban.

A 2025-ös pályázatra 38 nevezés érkezett, ebből 17 település és 21 munkahely pályázott a „Kerékpárosbarát” díjra.

 

Kerékpárosbarát település címet kapott: Kispáli, Lenti, Tamási, Szarvas, Veszprém, Debrecen, Vásárosnamény, valamint Budapest III., X., és XIII. kerülete.

Kerékpárosbarát munkahely címet kapott: az EDC Debrecen Nonprofit Kft., az Arcanum Hotel Békéscsaba, a főváros XIII. kerületi Közszolgáltató Nonprofit Zrt., a BKK Budapesti Közlekedési Központ Zrt., a BP 18 Egyesített Óvoda Pestszentimrei Zöld Liget Tagóvoda és a BP 18 Egyesített Óvoda Pestszentlőrinci Vadvirág Tagóvodája, Budapest X. kerület Kőbánya Önkormányzata, a Főpolgármesteri Hivatal, a Soproni Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem.

A rendezvényen elhangzott, hogy a nyertesek egy évig használhatják a Kerékpárosbarát címet, illetve logót és táblát kommunikációs anyagaikban.

Nyitókép: 123rf.com

KAPCSOLÓDÓ

Egyre jobb kerékpáros turistának lenni Magyarországon, itt épülnek még bringautak

Hazai kerékpáros turisztikai körkép a kerékpározás világnapja alkalmából.