Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter november 12-től kezdődően Láng Róbertet nevezte ki a tárca egészségiparért és egészségturizmusért felelős miniszteri biztosává – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
A tárcavezető elvárja a miniszteri biztostól, hogy munkája során feltárja az iparág fejlődési lehetőségeit és javaslataival segítse a nemzetgazdasági minisztérium egészségipar fejlesztéséért végzett munkáját – olvasható a közleményben.
A szaktárca kifejti: az egészségipar és egészségturizmus világszerte fontos ágazatnak számít, amely olyan innovatív területeket foglal magába, mint a gyógyszeripar vagy különböző, magas minőségű egészségügyi szolgáltatások, amelyek vonzzák a gyógyulni vágyó magyar és külföldi látogatókat.
Az egészségipar a magyar gazdaság egyik húzóágazata, ezáltal jelentős szerepe van a gazdaság fejlesztésében. A kormány számára az iparág kiemelten fontos, hiszen dinamikus fejlődése mellett meghatározó szerepet játszik a magyar emberek egészségének megőrzésében és biztosításában.
Láng Róbert az elmúlt évek során előbb az Állami Egészségügyi Ellátó Központ szakmai vezetőjeként, majd az Országos Kórházi Főigazgatóság vezető tanácsadójaként aktívan részt vett a magyar egészségügy fejlesztésében - ismertetik a közleményben.
Miniszteri biztosként feladata lesz, hogy nyomon kövesse az egészségipar aktuális kérdéseit, az egészségügyi ellátók vagyongazdálkodását és finanszírozását, valamint hogy segítse az egészségügyi adatvagyon ipari hasznosítását, ezzel is támogatva a nemzetgazdasági miniszter munkáját és az egészségipar további fejlesztését.
KAPCSOLÓDÓ
16 pontból álló turisztikai deregulációs csomagot jelentett be Nagy Márton
A bürokrácia csökkentése és a versenyképesség növelése érdekében született meg a turisztikai deregulációs csomag – mondta a nemzetgazdasági miniszter.
(Nyitókép: 123rf.com)

