A csődvédelem alatt álló német Revo Hospitality Group vállalatainál több mint ötezer ember dolgozik, akiknek a megélhetése most bizonytalanná vált. A vezetés szerint ugyanakkor a gyors átszervezés és a nemzetközi befektetők bevonása biztosíthatja a hosszú távú működést.
Európa egyik legnagyobb szállodaüzemeltetője, a Revo Hospitality Group – amely többek között a Pullman, Hyatt és Accor márkák licenceivel rendelkezik – önkormányzati csődvédelem iránti kérelmet nyújtott be a berlini Charlottenburg kerületi bíróságon mintegy 140 vállalata nevében.
Az eljárás Németországban és Ausztriában működő 125 szállodát érint, ahol összesen körülbelül 5500 ember dolgozik. A cég közleménye szerint a szállodák működése folyamatos marad.
A North Data üzleti adatplatform szerint a Revo csoport legutóbbi bevétele körülbelül 1,3 milliárd euró volt, azonban 2014 óta nem termelt nyereséget. 2025 áprilisa óta a korábbi HR Group néven ismert társaság adóssága mintegy 19,9 millió euróra rúgott, a tulajdonos pedig az utóbbi években nem tett közzé saját eredményadatokat.
A csoport összesen 250 szállodát üzemeltet 135 városban, tizenkét európai országban.
Az iparági szakértők már hosszabb ideje számítottak a csődbejelentésre.
A Hotel vor 9 iparági kiadvány szerint a francia Accor csoport (Ibis, Pullman, Mercure) már több Revo által üzemeltetett szálloda foglalási rendszereit is letiltotta.
A csoport helyzetét tovább rontotta Husry 2025 áprilisában végrehajtott felvásárlása, amely során 60 H-Hotels és további tíz H World International szállodát vett át. Ez jelentős pluszköltségekkel járt, miközben a kihasználtság elmaradt a várakozásoktól.

Az ideiglenes csődbiztosok ugyanakkor optimisták az átszervezés sikerét illetően.
Az önkormányzati irányítás gyors stabilizációt tesz lehetővé, miközben a szállodák működése folyamatos marad.
Az új vezetés nemzetközi befektetőket keres, hogy nyárra rendezze a csoport pénzügyi helyzetét. Eközben a bérbeadók, beszállítók és más hitelezők várhatóan csak követeléseik egy részét kapják vissza - írta a vg.hu.
Magyarországról egyedül a H2 Hotel Budapest tartozik a portfólióba.
KAPCSOLÓDÓ
270 év után ment csődbe Németország egyik legrégebbi fogadója
A csődöt a koronavírus-járvány, az emelkedő minimálbér és a magas energiaárak okozták.
