Görögország egy új kezdeményezéssel szeretné fellendíteni hegyvidéki turizmusát, amellyel egyidejűleg az egész éves utazásokat is ösztönözné.
Olga Kefalogianni, az ország turisztikai minisztere nemrég Athénban mutatta be az új kampányt, amely a „Hegyvidéki Görögország. Magasabbra repít. Egész évben” címet viseli.
„Görögországnak egy másik oldalát szeretnénk bemutatni” – hangsúlyozta Kefalogianni, utalva a hegyvidéki régiók táji és kulturális sokszínűségére. A középpontban olyan tevékenységek állnak, mint a túrázás, a találkozás a természettel és a regionális gasztronómiával – Makedóniától a Peloponnészoszon át Krétáig.
A kampány célja a turisztikai forgalom egyenletesebb elosztása és a hátrányos helyzetű régiók fejlesztésének támogatása.
Marketingeszközként még ebben az évben, körülbelül 90 millió eurós költségvetéssel létrehoznak egy digitális platformot a témában. Az ország tömegközlekedési eszközein már elhelyeztek a hegyvidéki turizmus fellendítését célzó plakátokat – írja a Griechenland Zeitung.
(Nyitókép: a Meteorák | 123rf.com)
KAPCSOLÓDÓ
Görögország újabb strandokról száműzi a büféket és a bérelhető napozóágyakat
Új tengerparti szakaszokat vettek fel az érintetlen strandok listájára.

