Görögország egy új kezdeményezéssel szeretné fellendíteni hegyvidéki turizmusát, amellyel egyidejűleg az egész éves utazásokat is ösztönözné.

Olga Kefalogianni, az ország turisztikai minisztere nemrég Athénban mutatta be az új kampányt, amely a „Hegyvidéki Görögország. Magasabbra repít. Egész évben” címet viseli. 

„Görögországnak egy másik oldalát szeretnénk bemutatni” – hangsúlyozta Kefalogianni, utalva a hegyvidéki régiók táji és kulturális sokszínűségére. A középpontban olyan tevékenységek állnak, mint a túrázás, a találkozás a természettel és a regionális gasztronómiával – Makedóniától a Peloponnészoszon át Krétáig. 

A kampány célja a turisztikai forgalom egyenletesebb elosztása és a hátrányos helyzetű régiók fejlesztésének támogatása. 


Marketingeszközként még ebben az évben, körülbelül 90 millió eurós költségvetéssel létrehoznak egy digitális platformot a témában. Az ország tömegközlekedési eszközein már elhelyeztek a hegyvidéki turizmus fellendítését célzó plakátokat – írja a Griechenland Zeitung.

(Nyitókép: a Meteorák | 123rf.com)

KAPCSOLÓDÓ

Görögország újabb strandokról száműzi a büféket és a bérelhető napozóágyakat

Új tengerparti szakaszokat vettek fel az érintetlen strandok listájára.