A világ leghosszabb gyalogos függőhídjának megépítését határozták el a Frank-erdőben, Bajorországban.
Németországban 2027-ben megkezdődhet a világ leghosszabb gyalogos függőhídjának építése a festői Frank-erdőben. Az úgynevezett Frankenwald-híd a bajor Lichtenberg és Issigau településeket fogja összekötni egymással. Ehhez tulajdonképpen két hídra lesz szükség: a 387 méter hosszú Lohbachtal-hídra és az 1030 méter hosszú Höllental-hídra, ami új világrekordot jelentene.
Az építkezés két évig tart majd, a bekerülési költséget jelenleg 45,5 millió euróra becsülik. A kiindulópont egy látogatóközpont lesz a lichtenbergi tó közelében, a részben több mint száz méterrel a Höllental (Pokol-völgy) felett lebegő Höllental-híd végébe pedig egy kilátóteraszt építenek.
A híd megépítésének ötlete 2016-ra nyúlik vissza. Az illetékes járási tanács most 38 igen és 20 nem szavazattal a híd mellett voksolt, megnyitva ezzel az utat a végleges tervezés előtt – írja a reisereporter.de.
KAPCSOLÓDÓ
Öt látványos autós kirándulás, amely csodaszép hazai tájakon vezet keresztül
Két pont között itthon sem mindig az egyenes utat érdemes választani – legalábbis, ha autózásról van szó.
(Nyitókép: A Lohbachtal-híd látványterve, frankenwald-bruecke.de)

