Jövő tavasztól elektronikus belépési engedélyt kell kiváltaniuk azoknak a beutazóknak, köztük az európai uniós állampolgároknak, akik jelenleg vízum nélkül utazhatnak Nagy-Britanniába – közölte kedden a brit belügyminisztérium.

Ez a kötelem nem vonatkozik a letelepedési engedéllyel Nagy-Britanniában élő EU-állampolgárokra.
A tájékoztatás szerint az elektronikus beutazási engedély (Electronic Travel Authorisation, ETA) nevű online dokumentumot az Európából – köztük az EU-országokból – érkező nem vízumkötelezett látogatók 2025. március 5-től kérelmezhetik, és április 2-től már csak az ETA birtokában léphetnek be Nagy-Britanniába.

A 10 fontba (4700 forintba) kerülő engedély két évig vagy a kérelmező útlevelének lejártáig érvényes, és az érvényességi idő alatt korlátlan számú nagy-britanniai beutazást tesz lehetővé, esetenként hat hónapi időtartamra.

KAPCSOLÓDÓ

A brit kormány megkezdte az elektronikus beutazási engedélyek alkalmazásának kiterjesztését

Az új beutazási engedélyezési rendszer hamarosan az EU-országokra is érvényes lesz.

(Nyitókép: 123rf.com)