Ismét elnyerte a „gyógyhely” minősítést Mórahalom – jelentette be a Csongrád-Csanád vármegyei kisváros polgármestere csütörtökön.
Sajtótájékoztatóján Nógrádi Zoltán elmondta, a település 2016-ban szerezte meg először a gyógyhely minősítést, idén pedig ezt csaknem maximális pontszámmal újította meg a hatósági feladatokat ellátó Budapest Főváros Kormányhivatala.
Hozzátette: a kisváros ezzel egyike a különlegesen magas színvonalú ellátást, minőségi szolgáltatást nyújtó 32 magyarországi területnek.
Az igen aprólékos és minden részletre kiterjedő minősítés során nemcsak az idén hatvanéves Szent Erzsébet Mórahalmi Gyógyfürdő szolgáltatásait vizsgálták, hanem a többi közt a településen elérhető gyógyászati szolgáltatásokat, a pihenéshez igénybe vehető infrastruktúrát és a kisváros zöldterületeit is. A polgármester úgy fogalmazott, a minősítés egyfajta leltár a város állapotáról és a helyben elérhető turisztikai szolgáltatásokról.

Nógrádi Zoltán hangsúlyozta, a turizmus meghatározó szerepet tölt be a hatezer lakosú település gazdaságában. Az iparűzési adó után az idegenforgalmi adó jelenti a legnagyobb bevételt az önkormányzat számára. A turizmus pedig – a fürdő, a szállodák és a magánszálláshelyek, a vendéglátóhelyek révén – mintegy ötszáz munkavállaló számára nyújt megélhetést.
Mórahalmon az oda érkezők 2022-ben 134 ezer, tavaly 132 ezer vendégéjszakát töltöttek el. Ezek az adatok meghaladják a pandémia előtti, 2019-es év adatait.
Az önkormányzat 600 millió forintos támogatást biztosít a gyógyfürdő energetikai korszerűsítésére. A fejlesztések érintik a szivattyúkat, a légkeverőket, a fűtési rendszert, az UV-kezelőket. A korszerűsítésnek köszönhetően felszabaduló forrásokat a vendégek komfortérzetnek javítására tudják fordítani.
KAPCSOLÓDÓ
A völgy, ahol gyógyvizes fürdők, jó borok és aktív élmények várnak ránk
Az észak-magyarországi Gyógyvizek völgyében minden adott a lelassuláshoz.
