Jubileumi évet ünnepel a Stílusos Vidéki Éttermiség (SVÉT) tatai nagyszabású rendezvénye, hiszen immáron tizenötödik alkalommal találkozhatnak személyesen a vidék legjobb éttermei, termelői az éves seregszemlén. Idén 2025. szeptember 13-14-én Tatán, az Esterházy-kastély parkjában állítanak ki az egybegyűltek.
Az idei esztendő különleges évnek számít, hiszen jubileumi évet ünnepel a SVÉT közössége. Megalakulása óta hosszú idő telt el, és megannyi feladatot teljesített. A csapat legfontosabb célkitűzése, hogy minőségi alapanyagokat használva minőségi ételek kerüljenek az asztalra.

A hazai éttermek a magyar agráriumot támogatva szeretnék minél szélesebb körben megtalálni azokat a hazai termelőket, termelői közösségeket, amelyek szintén ezt az irányt képviselik.
Az idei év szlogenje: Ízek tiszta forrásból. A tizenöt év számadása is ezt mutatja.
A gasztronómiai közönségtalálkozón idén a fő hangsúlyt a magyar sajtok és tejtermékek kapják, de emellett természetesen a mangalica is újra terítéken lesz, illetve a szarvasgomba, a magyar borok, a méz és a helyi alapanyagok is kiemelt szerepet kapnak.
Az idei évben is részt vesznek az eseményen határon túli kiállítók, illetve Franciaországból, Spanyolországból is érkeznek vendégek, továbbá a Nyitott Porta Napok hazai programsorozat 4 tájegységéről: Minden, ami Szatmár-Bereg; Kisalföld Kincsei; Vasfüggöny – az Alpokaljától Dél-Zaláig; Dunántúl szíve – a Balaton-felvidéktől egészen a Vasi-hegyhátig is érkeznek kiállítók.
A regisztráció már megkezdődött, a svet.festin.hu oldalon kaphatók a jegyek. Bővebb információ az esemény hivatalos weboldalán olvasható.
KAPCSOLÓDÓ
Minden, ami Szatmár-Bereg – jövő héten kezdődnek a Nyitott Porta Napok
A vidéki élet báját, a helyi termékek különleges tárházát ismerhetik meg a látogatók.
