A Paletta Budapest 2017 végén nyitott meg a Tompa utcában, néhány nappal ezelőtt pedig már a búcsúbulit tartották.

Végleg bezárt a ferencvárosi Tompa utcában a Paletta. A hely Bezerics Dani és csapatának balatonboglári étterme után egy kis balatoni hangulatot is hozott a IX. kerületbe. Az évek során számos tematikus estet, közösségi és kulturális programot is szerveztek.

A Paletta balatonboglári egysége 12 év után 2025-ben már nem nyitott ki, a budapesti Paletta Bisztró pedig koncepciót és nevet is váltott, így lett belőle Pizza Paletta, de tavaly év végén már ezt írták: „Nagyon szeretjük ezt a helyet. A Tompa utca közösségét. A minden évszakban átöltöző hársfát. A belső mérlegünk mégis jó ideje jelzi már: eljött az idő, hogy ezt a fejezetet lezárjuk.”

Pizza-Paletta-FB
Az étterem január 10-én tartotta a búcsúbuliját (Fotó: Pizza Paletta/Facebook)

2026. január 10-én megtartották a búcsúbulit, a csapat pedig május közepén új üzlettel tér vissza a Ferenc téren, az egykori Réteskék helyén – írja az Index.

KAPCSOLÓDÓ

Közkedvelt debreceni étterem kényszerült bezárásra

Januárra hat szakácsból egy maradt a rendezvényhelyszínként is működő vendéglátóhelyen.