Fél kilométer hosszú függőhidat adtak át a Fekete-erdőben
Forrás: turizmus.com
2023. május 31. 13:07
A pünkösdi hétvége óta új attrakció várja az adrenalinfüggőket Németországban, a Fekete-erdő déli részén: egy 450 méter hosszú függőhídon, 120 méter magasan sétálhatnak a todtnaui vízesés felett – írja a reisereporter.de.
A „Blackforestline” nevet viselő hídon 12 eurós (gyerekeknek 9 eurós) napijegy megvásárlásával kelhetnek át a kirándulók, amellyel egyúttal a vízesést is közelről megtekinthetik.
![]() |
Felejthetetlen élmény lehet átsétálni a völgy és a vízesés felett |
Fotó: Blackforestline Todtnau / Facebook |
A kilenc hónap alatt kiépített függőhidat egyetlen oszloppár tartja és 120 tonnát nyom. Az 1,2 méter széles hídon elvileg akár ezren is tartózkodhatnak egy időben, a gyakorlatban azonban csak legfeljebb 400 látogatót engednek fel rá egyszerre.
A Fekete-erdőben egy másik függőhíd is található: a Bad Wildbad-i „Wildline” valamivel rövidebb, 380 méter hosszú, és „csak” 60 méteres a mélység alatta.