Egész Észak-Magyarországnak nem volt még ilyen óriáskereke, ezért úgy gondoltuk, több vidéki nagyváros után Egerbe is látogasson el ez az attrakció – mondta el Gay Krisztina a Média Eger Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója a megyeszékhely legújabb látványosságáról.
A heol.hu azt írja, január elejéig lehet megcsodálni a megyeszékhely belvárosát egy teljesen új szemszögből, azonban, ha az önkormányzat úgy dönt, a nyári turista szezonban is ékesítheti majd a Gárdonyi Géza teret.
![]() |
|
Új perspektívából lehet megcsodálni Eger belvárosát |
|
Fotó: MTI / Komka Péter |
Gay Krisztina hangsúlyozta, az óriáskerék felállítását alapos statikai és építészeti vizsgálatok előzték meg.

