A városközpontban található, műemléki védettségű Reimann-altáró bejáratánál megnyílt bányászati múzeum építése 250 millió forintos uniós támogatás felhasználásával valósult meg.
![]() |
|
December első napján adták át Dorog új turisztikai attrakcióját |
|
Fotó: MTI / Kovács Attila |
Az egyedülálló látogatóközpontban különleges makettvilág, interaktív elemek és egyedi építészeti megoldások állnak a látogatók segítségére abban, hogy megismerjék a Dorogi-medence 222 éves bányászatának történetét – tájékoztatott az MTI.
![]() |
|
A múzeum a Dorogi-medence 222 éves bányászatának történetét |
|
Fotó: MTI / Kovács Attila |
Nem csak emléket állítanak múltunknak és hagyományaiknak, hanem élményt is kínálnak – fogalmaz a múzeum csapata weboldalukon.
Az interaktív kiállítás rengeteg izgalmas információval és sok látványelemmel kínál izgalmas időtöltést.
![]() |
|
Rengeteg makett segíti az információk befogadását |
|
Fotó: Reimann Bányászattörténeti Miniverzum |



