Kalmár Pál polgármester elmondta, hogy a település várossá nyilvánításának 20. évfordulóját tavaly ünneplő Solt kisvárosias arculatának és jellegének erősítése érdekében szükségessé vált a központ megújítása. A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat koordinálásával elnyert európai uniós forrásból megvalósuló projekt a legnagyobb hangsúlyt a Sákor-csatorna melletti zöldfelület rekreációs célú fejlesztésére fekteti, amelyben van játszótér kialakítás, futópálya építés, valamint tanösvény és sétaút létesítés. Az átalakításokat követően a többfunkciós park méltó helyszínéül szolgálhat a családok aktív és tartalmas időtöltésének, pihenésének, és várhatóan növeli a soltiak környezettudatosságát is.
A polgármester elmondta, hogy a felsoroltak mellett a ki nem használt, városképet zavaró épületek helyébe egy, a településközponthoz méltó, a városi arculatot erősítő, gazdaságfejlesztési célú kereskedelmi-szolgáltató központ épül. A két fejlesztési terület mellett kisebb, kiegészítő beruházások is megvalósulhatnak, egyebek mellett egy fásított köztér kialakítása, valamint a kereskedelmi épület mellett parkolóhelyeket is létesítenek.
![]() |
|
A solti városháza |
|
Fotó: Wikipédia |
A polgármester szerint az 500 millió forint önkormányzati forrásból és a 450 millió forint egyedi kormányzati támogatásból megépülő sportcsarnok a település életében olyan kitüntetett tér lesz, amely a sporton túl számos szociális, kulturális, rekreációs és szórakoztató tevékenység helyszíneként szolgálhat majd.
KAPCSOLÓDÓ
Utazás kiállítás díszvendégek – Bács-Kiskun megye és Kecskemét
KAPCSOLÓDÓ
Bács-Kiskun boldoggá tesz

