Családbarát újdonsággal bővül a Liget Budapest Projekt, amelynek részeként 2019 kora őszén a budapestiek birtokba vehetik Európa legjobb nagyjátszóterét.

Gyorgyevics Benedek, a Városliget Zrt. vezérigazgatója az M1 aktuális csatornán bejelentette: a játszótér integrált és korosztályokra bontott különleges játszóelemekkel épül majd meg. Elmondta: a Hermina út-Ajtósi Dürer sor-Dózsa György út által határolt parkrész délkeleti harmadát érintő fejlesztés részeként a terület teljes növényzete is megújul. Egy hatalmas rózsakertet létesítenek az egykori Olof Palme Ház bejáratánál, amely a rekonstrukciós munkák után a Millennium Háza néven nyílik majd újra - fűzte hozzá.

Ilyen lesz az új játszótér

Fotó: Liget Budapest

A vezérigazgató a projekt eddigi eredményeiről azt mondta, hatalmas elismerés, hogy az új Néprajzi Múzeum épülete nemrég International Property Awards elismerést nyert Londonban. Amellett, hogy a múzeumot a világ legjobb középületévé választották, a projekt egyben World's Best Architecture különdíjat nyert, azaz a világ legjobb építészeti projekt tervévé választották.

 

KAPCSOLÓDÓ

Jó évet zár a Fővárosi Állat- és Növénykert

Kimagasló látogatottsággal, új attrakciókkal és az európai állatkertek összesítésében is előkelő helyen zárta az évet a Fővárosi Állat- és Növénykert.

 

 

KAPCSOLÓDÓ

Jövőre kezdődik az új Nemzeti Galéria építése

Jövőre több beruházás is elkészül a Liget Budapest projekt keretében, egyebek mellett elkezdődik az új Nemzeti Galéria, valamint a Magyar Innováció Háza építése is.