Új helyre költözik a bécsi Prátermúzeum

Forrás: turizmus.com

 2021. június 23. 16:02

Kinőtte a régi helyét, a Planetáriumot, ezért hamarosan új, nagyobb helyre, a Práter szívébe költözik a Prátermúzeum. A bécsi vidámpark történetét bemutató új kiállítóhely 2024-ben nyithat meg, a város 1,6 millió eurót szán rá.

A bécsi Prátermúzeum Hans Pemmer tanár és helytörténész gyűjtőszenvedélyének köszönheti létrejöttét, aki 1964-ben a városnak ajándékozta gyűjteményét. A város az akkor új Planetárium egyiktermében helyezte el a relikviákat - derül ki Bécs Város Külképviseleti Irodájának sajtóközleményéből.

A Prátermúzeum azóta is itt működik, mára viszont szinte semmilyen szempontból nem felel meg a feladatnak. Kevesen látogatják, mivel távol esik a megszokott turistaútvonalaktól, a hely szűke miatt pedig a gyűjteménynek csak töredékét tudják bemutatni. Ráadásul az állagmegőrzési sztenderdeknek sem tudnak megfelelni, hiszen a planetárium nem gyűjtemények tárolására épült.

Éppen ezért Bécs Városa úgy döntött, hogy méltó helyre, a Práter szívébe, a Május 1. utcába költözteti a múzeumot. A 2024-ben megnyíló kiállítóhelyre 1,6 millió eurót fordít a város. „Szinte nincs még egy olyan vidámpark a világon, amely annyira összenőtt volna a város identitásával és imidzsével, mint a Práter Béccsel” – magyarázza Michael Ludwig polgármester a döntés hátterét. A bécsi vidámpark történetét bemutató új tárlat már ezt a meghatározó szerepet is feldolgozza, illetve külön fejezetet szentel a zöld Práternek, amely a bécsiek fontos pihenőhelye a városban. A múzeum gyűjteménye a Práter egyes attrakcióit működtető családi vállalkozásoknak köszönhetően egyébként folyamatosan bővül, legutóbb a Lang család ajándékozta oda egy 50-es évekből származó kacsa-körhinta figuráit.

prater_kacsa

A múzeumnak legutóbb a Lang család ajándékozta oda egy 50-es évekből származó kacsa-körhinta figuráit

A képen: Matti Bunzl (b), a Wien Museum igazgatója, Veronica Kaup-Hasler (k) kulturális városi tanácsos és Michael Ludwig (j), Bécs polgármestere

Fotó: PID/C. Jobst

De van itt hintaló, a világkiállítás egy modellje, pofozóember, egy házasságközvetítő-automata, egy világító ördögfej és megtalálható az osztrák fényképész, Emil Mayers számtalan felvétele is.

Kapcsolódó cikkek