Erősítsd a márkádat egy jó logóval!
Ötletből logó
A logó a vállalat arculatának része, amely alkalmas arra, hogy megkülönböztesse a céget a versenytársaktól, akár a betűk vagy színek, a grafikai elemek alapján is emlékeztesse az embereket a vállalkozásra. Ütős logót szeretnél? Az Ideastyle grafikus szakemberei professzionálisan közelítik meg a témát, és kezdik meg az ötletelést, hogy aztán egy minden szempontból tökéletes logót alkossanak. Kialakításakor nemcsak a színösszeállításnak, hanem a vizuális formának is nagy jelentőséget kell tulajdonítani.
Bár ma már léteznek logókészítő alkalmazások is, azonban az igazán kifejező, a márka szellemiségét tükröző, emlékezetes, a tekintetet vonzó logókat dizájnerek készítik, akik tisztában vannak a logótervezés alapvetéseivel, illetve azzal, hogy a logónak hányféle szempontnak kell megfelelnie. A logó a márka grafikai megjelenítése, amelyet névjegykártyákon és promóciós anyagokon, óriásplakátokon, szórólapokon, céges ajándéktárgyakon, valamint a weboldalon és a közösségi hálózatokon is használnak.
Melyik logótípus a megfelelő?
A logók alapvetően 4 fő típusba sorolhatók, vannak a szimbólumok, mint például az Apple, a szavak, mint a Google, a betűk, mint a Honda, illetve több típus kombinációi. Nem ajánlott az összes logótípust kombinálni egy logóban, hiszen egy logó minél egyszerűbb, annál jobb.
![]() |
Egy logó minél egyszerűbb, annál jobb |
Fotó: ideastyle.hu |
Egy világos, emlékezetes, a vállalat tevékenységéhez illeszkedő arculat kiemelheti az üzenetet és megragadhatja a célközönség figyelmét, emellett egy megfelelően megtervezett logó egyfajta névjegykártyaként is működik. A jól megválasztott vizuális arculat befolyásolni tudja a vásárlói magatartást, és növelni a közönség lojalitását.
Logótervezésnél ezeket tartsd szem előtt
A logótervezéskor nem lehet csak a személyes preferenciákból kiindulni, érdemes piac- és célközönség kutatást végezni.
Ahhoz, hogy egy logó emlékezetes és egyedi legyen, válassz érdekes betűtípust, de ne vidd túlzásba a kreativitást, tartsd szem előtt, hogy a rövidítésnek olvashatónak és érthetőnek kell lennie. Ne feledkezz meg a szemantikai komponensről sem, a logónak ugyanis első pillantásra közvetítenie kell a vállalat elképzelését.
Minél bonyolultabb egy logó, annál több probléma merülhet fel vele, ugyanis egy logónak kicsiben és nagyban is érvényesülnie kell, fekete-fehérben ugyanúgy, ahogy színesben.
Bármilyen erős és erőteljes is egy márkaötlet, a rossz vizuális kép mindent elronthat, ezért mielőtt jóváhagyod a vállalati logót, gondold át és ellenőrizd újra.
(X) Ennek a cikknek az előállításában a Turizmus.com szerkesztősége nem vett részt.