Önkormányzati dolgozókat is várnak a Corvinus továbbképzésére

Forrás: turizmus.com

 2018. január 05. 15:14

Az önkormányzatok munkatársait is várja a Budapesti Corvinus Egyetem új szakirányú továbbképzési programja.

A települések sikerének egyik kulcsa, hogy miként tudnak élni a Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégia kínálta lehetőségekkel. A turisztikai desztinációk fejlesztésének állami feladatairól szóló törvény rögzíti, hogy a turisztikai fejlesztések tervezésének alapegysége a térségi szintű desztináció.

 

Fontos azonban, hogy a Kormány által kijelölt és a jövőben várhatóan kijelölésre kerülő térségi desztinációk határain kívül található települések is megtalálják a szerepüket Magyarország turisztikai térképén, ami feltételezi képességeik erősítését az innovativitás, illetve a helyi és térségi szintű kooperáció terén.

A központi és területi közigazgatás 2010 és 2014 közötti átszervezése, valamint ezzel összefüggésben a 2011-ben elfogadott új önkormányzati törvény újradefiniálta az önkormányzatok szerepét. Az állam a kormányhivatalok és a járási hivatalok útján átvette a klasszikus közhatalmi feladatok többségét, immár nem sorolja fel tételesen az önkormányzatok feladatait, így az önkormányzatok tevékenységében erősödött, illetve erősödhet a lokális szolgáltató, közösségfejlesztő karakter.

Ezzel összefüggésben jelentősen módosul a településfejlesztés fogalom tartalma, hangsúlyos kérdéssé vált, illetve válik a település pozícionálásának képessége.

A turisztikai kínálat elemei, a szolgáltatások és az ezeket nyújtó vállalkozások végső soron valamely települési önkormányzat illetékességi területén vannak. A turisztikai szolgáltatások fizikai és jogi környezete az adott település által kialakított és fenntartott közösségi infrastruktúra.

A turizmus fejlődése szempontjából meghatározó, hogy a városok vezetése miként viszonyul a turizmushoz, annak igényeihez, milyen helyet foglal el a turizmus az önkormányzatok stratégiájában.

Számos település, térség számára az egyetlen lehetőség a vidék megtartó erejének javítására, ha „valamilyen” turisztikai kínálatot alakítanak ki, illetve bekapcsolódnak egy márkaépítési munkába.

Ezért a képzés felöleli a területfejlesztés, a településfejlesztés és a turizmusfejlesztés összefüggéseit, a stratégia-alkotás módszereit, az önkormányzatok, vállalkozások és civil szervezetek együttműködési formáit, a kiemelt térségeken kívüli fejlesztési lehetőségeket, valamint a lokális és térségi márkázás (branding, rebranding) témaköreit is.

A turisztikai fejlesztési menedzser szakot 2018 februárjában indítja az Egyetem. Az egyéves posztgraduális képzésre diplomával és néhány év gyakorlattal rendelkező jelentkezőket várnak. A képzéssel kapcsolatos további részletes információt itt olvashatnak.

(X)