18 kiállító várta a magyar kiutaztatókat az Österreich Werbung workshopján
Az Österreich Werbung magyarországi képviselete az osztrák turisztikai szervezet nyári kampányának indulásához időzítette a március 29-én rendezett idei első B2B találkozót, amelyen 18 kiállító és 45 magyar partner vett részt.
Az új kampánnyal, amelynek legfőbb üzenete „az emberek és élmények találkozása”, a közösségi médiában, online felületeken és hamarosan a köztereken is találkozhatunk.
Húsvétkor gyakran előfordul Ausztriában, hogy a hegyek még havasak, míg lent már tavaszodik – kezdte bevezetőjét Oskar Hinteregger, az Österreich Werbung magyarországi irodájának vezetője, arra utalva, hogy a friss hónak köszönhetően jelenleg is nagyon jó feltételek várják a síelőket az osztrák síterepeken.
Oskar Hinteregger elmondta: a workshopra érkezett kiállítók száma is jelzi, hogy a magyar piac fontos az osztrák turisztikai szolgáltatóknak. Hozzátette, úgy látja, hogy a 25 százalékos magyarországi infláció és az árfolyamingadozások ellenére a turisták továbbra is megküzdenek azért, hogy utazhassanak, és az osztrák úti célok töretlenül népszerűek a magyarok körében.
![]() |
Salzburg, Graz, a Klosterneuburgi apátság, az Orangerie Schönbrunn és a karintiai Villach régió is bemutatkozott a résztvevőknek |
Fotó: Bielik István/Österreich Werbung |
A bevezetőt követő prezentációs blokkban Salzburg, Graz, a Klosterneuburgi apátság, a zenei programoknak otthont adó Orangerie Schönbrunn és a karintiai Villach régió képviselői rövid, videóval kísért bemutatkozásukban a helyi kínálat egy-egy újdonságára vagy kevésbé ismert elemére hívták fel a figyelmet.
Újdonság például a grazi városkártya, amit az osztrák nagyvárosok közül utolsóként vezettek be a stájer fővárosban. A folyamatosan bővülő attrakciókínálat mellett a 24, 48 és 72 órás verzióban elérhető kedvezménykártyával a közösségi közlekedést is igénybe lehet venni. Elhangzott, hogy grazi specialitás a slow food élvezetét népszerűsítő piknikkosár vagy piknikhátizsák, amit megrendelésre kiszállítanak, hogy a kirándulók kedvükre, a szabadban költhessék el az ebédet vagy vacsorát.
A prezentációban az Ágoston-rendi szerzeteseknek 900 éve otthont adó Klosterneuburgi apátság egyedülálló kulturális kincseire is felhívták a figyelmet. A Bécshez legközelebb eső kolostort magyarul is elérhető csoportos bejárásokon ismerhetjük meg alaposabban; az új programok között pedig az apátság borászatát bemutató vezetett séta is szerepel.
A Schönbrunni kastély híres koncerthelyszínén, az Orangerie-ben is találunk újdonságot: a Schönbrunn Palace Concerts az idei szezonban a turisták távoztával, a látogatási idő után kezdődő koncerteket szervez az exkluzív élmények kedvelőinek.
![]() |
A prezentáció után következtek a B2B találkozók, majd játékos kvíz és vacsora zárta a programot |
Fotó: Bielik István/Österreich Werbung |
A workshop kísérőeseményeként a hulladékgazdálkodással foglalkozó, osztrák tulajdonú Saubermacher cég magyarországi leányvállalatának képviselője, Sinka Zsófia tartott rövid előadást a turizmust és a szállodaipart is érintő fenntarthatóságról. Ennek kapcsán elhangzott: tevékenysége során az osztrák nemzeti idegenforgalmi szervezet is arra törekszik, hogy minél jobban csökkentse a környezetterhelését. Így például a vasúti közlekedést preferálják az autózás helyett, ennek köszönhetően tavaly 36,9 tonna CO2 kibocsátást takarítottak meg saját munkatársaik és a sajtóutak résztvevőinek utazásán.
A prezentáció után következtek a B2B találkozók, majd játékos kvíz és vacsora zárta a programot.