Hétfőtől éjjel-nappal jár a repülőtéri 100E autóbusz
Forrás: turizmus.com
2022. július 28. 20:40
Korábban történt
Az 1500 forintos repülőtéri vonaljeggyel igénybe vehető 100E autóbusz augusztus 1-jétől 0–24 óráig közlekedik. Korábban a buszok éjjel 1 és 3 óra között nem közlekedtek, ebben az időszakban a 200E autóbusszal lehetett utazni. A normál díjszabás szerint igénybe vehető 200E buszjárat közlekedési rendje továbbra sem változik, a repülőteret Kőbánya-Kispesttel, illetve a Határ úttal összekötő autóbusz változatlanul 0–24 óráig jár.
A kedvező kihasználtságra való tekintettel a BKK sűríti a repülőtéri gyorsjárat menetrendjét. Augusztus 1-jétől a buszok
- a forgalmasabb napokon, azaz hétfőn, pénteken és vasárnap napközben a korábbi 10 helyett 7-9 percenként
- a kisebb forgalmú napokon, azaz kedden, szerdán és csütörtökön a korábbi 10-12 helyett 10 percenként, míg szombaton a korábbi 10-12 helyett 8-10 percenként,
- éjféltől körülbelül fél 4-ig pedig 30-40 percenként indulnak.
![]() |
Augusztus 1-jétől éjszaka is járnak a reptéri buszok |
Fotó: BKK |
A buszok a reptér felé továbbra is csak a Kálvin térnél állnak meg (az éjszakai járatokról való átszállást megkönnyítve 0:12 és 4:32 között az Astoriánál is megállnak a járatok), míg a Deák Ferenc tér felé tartó buszokról a Kálvin tér mellett az Astoriánál is le lehet szállni.
A BKK közlése szerint a 100E reptéri gyorsjárat kihasználtságát jelentősen befolyásolja a főváros turistaforgalma, amely a koronavírus-járvány első éveiben minimálisra esett vissza, a turizmus újraéledésével azonban az idei szezonra jelentősen megerősödött.