Közel 300 000 utas a debreceni reptéren

Forrás: turizmus.com

 2018. október 05. 13:41

2018. szeptemberben is tovább szárnyalt a Debrecen Airport utasforgalma, hiszen az előző év azonos időszakához képest 17%-kal többen, mintegy 37 180-an keresték fel Magyarország második legnagyobb forgalmú repülőterét.

Ez idén a negyedik legjobb hónap volt az utasforgalom tekintetében, míg az év első 9 hónapjában közel 300 000 utas fordult meg a Debrecen Airporton.

Tamás László, a Debrecen Airport járatfejlesztési igazgatója a 2018-as szeptemberi és a 2018-as kilenchavi eredményekről szólva elmondta: „A Debrecen Airport utasforgalma 2018. szeptemberi és az év első kilenc hónapjában is erősen fejlődött. A Wizz Air a debreceni bázisgépével már a nyári menetrend kezdete óta több frekvenciával közlekedik és a gép kapacitása a nyári szünetben a maximumon üzemelt, Londonba már heti 10, Eindhovenbe pedig heti 3 járattal, a többi úti célra heti 2 frekvenciával. A Lufthansa pedig hetente ötször repül március vége óta Debrecenből Münchenbe. Így jelenleg 7 európai és izraeli városba (London, Párizs, München, Milánó, Moszkva, Eindhoven, Tel-Aviv) van közvetlen menetrend szerinti légi összeköttetése Debrecennek és a kelet-magyarországi régiónak. A malmői járat megszűnésével is maradt alternatíva Debrecenből a Skandináviába indulóknak hiszen egyetlen müncheni átszállással Koppenhágába, Stockholmba vagy Oslóba is el lehet repülni. 2018 év végéig - a reális becslések alapján - 375-400 ezer légi utasunk lesz, ami 2019-ben további 250-300 ezer utassal fog bővülni. Ezzel az utasforgalmi eredménnyel az Airport Council International tanulmánya szerint a Debrecen Airport utasforgalma jövőre már körülbelül 500 munkahelyet fog támogatni a régió és vonzáskörzetének munkaerőpiacán.”

A Debrecen Airport 2018-ban és 2019-ben további jelentős növekedésre számít a külföldi turisták és üzleti utasok által eltöltött vendégéjszakák számát illetően

Fotó: civishir.hu

 

Decembertől új úti célokkal bővül a kínálat

Közel két hónap múlva, 2018. december közepétől a Wizz Air már 2 bázis gépet fog üzemeltetni a Debrecen Airportról és további 8 új úti céllal bővíti a debreceni kínálatot. 2018. decembertől: Barcelona, Dortmund, Doncaster, Bázel, Milánó-Malpensa és 2019. márciustól Málta, Ciprus és Palma de Mallorca is elérhető lesz Kelet-Magyarország repülőteréről.

 

Forró nyár, +21%-kal több charter utas

A nyári hónapok forintgyengülése kedvezően hatott bizonyos desztinációkról a beutazó forgalomra, valamint a gyenge török líra miatt rendkívül megnőtt a kereslet Törökországba egész Európából. A többi charter desztináció is az elvárások felett teljesített, szinte minden járatunk teltházas volt. A Török Riviérára, Barcelonába, Zakynthosra, Hurghadába és Burgaszba töretlen volt az érdeklődés és idén ismét túlkereslet mutatkozott, amelyet jövőre további kapacitásbővítéssel lehet csak kompenzálni. Idén a charter utasok száma 21%-kal bővült és több mint 28 ezer utassal az utóbbi 9 év legerősebb charterszezonján vagyunk túl. Akik idén lemaradtak a nyári charter járatokról, azoknak ajánljuk a Lufthansa számos mediterrán kínálatát még ősszel is, egyetlen müncheni átszállással, illetve a Wizz Air közvetlen járatait – tette hozzá Tamás László.

 

A régió vezető regionális repülőtere

A Debrecen Airport 2018-ban és 2019-ben további jelentős növekedésre számít a külföldi turisták és üzleti utasok által eltöltött vendégéjszakák számát illetően, és úgy véli, a régió szállodáinak kihasználtsága is folyamatosan javulni fog, csakúgy, mint a vendéglátóhelyek, szabadidős és turisztikai szolgáltatók, illetve a személyszállító cégek forgalma, valamint az áfa és az ifa-bevételek. Tamás Lászl elmondta: „Kárpátaljáról, Kelet-Szlovákiából és a Partiumból, valamint Hajdú-Bihar megyéből is egyre többen választják a Debrecen Airportot, hiszen a mi repülőterünk kínálja a legtöbb alacsony viteldíjú úti célt a régió regionális repülőterei közül. Így a Debrecen Airport helyzeti előnybe került és a stratégiai célunk, hogy a régió vezető repülőterévé váljunk már 2019-től és tovább dinamizáljuk a régió turisztikai és munkaerőpiacát és további befektetéseknek adjunk lehetőséget”