TOP 50: Molnár Judit az OTP Travel 2016-os eredményeiről
Forrás: turizmus.com
2017. április 03. 08:53
„Szerencsések vagyunk mi, utazási irodások, mert napi szinten élhetjük meg a siker és a boldogság pillanatait az elégedett ügyfelek köszönete által” – véli Molnár Judit.
Az OTP Travel által 2016-ban realizált 16 milliárd forintot meghaladó árbevétel – ebből 12 milliárdot tesz ki a repülőjegy-értékesítés – fő mozgatója a gazdaság általános javulásával megélénkülő corporate utaztatás, mely az iroda bevételeinek 90 százalékát adja. Folyamatosan részt vesznek cégek által kiírt utaztatási pályázatokon, illetve állandóan keresik az új üzleti lehetőségeket.
![]() |
Molnár Judit |
Fotó: Dombóvári Judit |
Ugyanakkor a szabadidős utaztatásban is látnak növekedési potenciált. A hagyományos tengerparti nyaralások visszaestek az előző évhez képest, viszont várakozáson felül alakult a hajós, valamint a távoli, egzotikus utak értékesítése, amit a biztonság felértékelődésével magyaráz Molnár Judit – ezeket az utazási formákat ugyanis kevésbé tartják kockázatosnak az utasok. Az előbbi sikerének különösen örül, mert visszaigazolja a felfuttatása érdekében tett erőfeszítéseiket; 2016 után idén is önálló katalógusban jelentetik meg a csoportos hajóutakat, melyekkel Alaszkától Délkelet-Ázsiáig a világ számos tengerére lehet eljutni velük. Specializációjuk a felső kategóriás igényekkel jelentkező egyéni utasok, néhány fős kiscsoportok kiszolgálása, gyakorlatilag nincs olyan kívánság, amit ne tudnának valóra váltani.
Rendkívül jó évet zárt harmadik „lábuk”, a rendezvényszervezési üzletág is. Olyan kiemelt eseményeket szerveztek 2016-ban, mint a 450 fős UEFA-kongresszus vagy a 3600 fős Taekwon-do Világkupa.
A hatékonyabb kiszolgálás érdekében már 2015-ben szervezeti átalakítást hajtottak végre, szétválasztva a corporate és a szabadidős ügyintézést, ezt 2016 végén azzal folytatták, hogy egy újonnan létesített üzletágba vonták össze a beutaztatást és a belföldi utaztatást. „Az utazási irodák által történő belföldi szállásértékesítés felett egyre inkább eljár az idő, az e téren felhalmozott tudást viszont szeretnénk máshol hasznosítani” – magyarázza a lépés okát Molnár Judit.
A hatékonyság növelését más területeken is fontosnak tartják, elkezdtek vidéki irodáikba delegálni egyes központi feladatokat, elsőként a viszonteladói online platform kezelését – ezzel oldják a budapesti centralizációt és hasznosítják a szabad munkaerő-kapacitásokat. Idén folytatni akarják a vidéki irodák ilyesfajta megerősítését. Két budapesti irodájuk közül az Andrássy úti már 2015-ben megújult, most a Deák Ferenc utcai korszerűsítése következik. Több informatikai fejlesztést is végrehajtottak, így a megváltozott fogyasztói igényeknek megfelelően modernizálták weboldalukat, év végén új microsite-ot indítottak a hajóutaknak és hamarosan a horvátországi kínálatuk is önálló microsite-ot kap.
A teljes cikket Az év 50 legbefolyásosabb személye a magyar turizmusban című kiadványban olvashatja.
A kiadványt ITT rendelheti meg >>
Molnár Juditról további információkhoz juthat az Arcok rovatunkban.