A holland királyi légitársaság új öltözködési szabályt vezet be, e szerint május 6-tól a személyzet az egyenruhához tornacipőt is hordhat, sőt, a KLM készített is egy saját verziót.
A KLM a munkavállalók jólétének magasabb szintre emelésével, a kényelmesebb munkavégzéssel indokolta a döntést. A kollégák választhatnak, hogy saját tornacipőjüket hordják – ezeknek meg kell felelnie bizonyos elvárásoknak –, vagy megvásárolhatják a Filling Pieces által, a KLM igényei szerint kifejlesztett cipőt.
![]() |
| A légiutas-kísérők hordhatják saját tornacipőjüket vagy megvásárolhatják az erre célra kifejlesztett cipőt |
| Fotó: Air France - KLM |
Az egyenruha alatti tornacipő viselése egyre elterjedtebb a légitársaságok körében, a KLM egy tavalyi, saját kutatása is kimutatta, hogy ezek viselése hozzájárul a dolgozók jóllétéhez és kényelméhez.

