Megjelent a turizmussal kapcsolatos állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos kinevezésének visszavonásáról szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben.

Mint azt megírtuk, Bienerth Gusztáv turizmusért felelős kormánybiztos február 1-jén a 25. Turisztikai Díjátadó Gálán és Évadnyitón Fogadáson jelentette be , hogy a kormány visszavonta kormánybiztosi kinevezését.

Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlöny február 13-i számában jelent.

Guller Zoltán

 

A határozat egyúttal rendelkezik arról is, hogy ezentúl a Nemzeti Turisztikai Tanácsadó Testület döntéshozatala során szavazategyenlőség esetén az elnök dönt, a testület elnöke pedig a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója, mely posztot Guller Zoltán tölti be.

 

KAPCSOLÓDÓ

Turizmusdiplomácia függőben

A kormánybiztosi intézmény megszüntetése, valamint a turisztikai külképviseletek újraszervezése miatt, átmenetileg függőben van a nemzetközi turizmusdiplomácia, de ez nem hátráltatja az új szlogen, a Time for Hungary kommunikációját – tudtuk meg többek között az MTÜ február 11-i sajtótájékoztatóján.

 

 

KAPCSOLÓDÓ

Elköszönt a turizmustól Bienerth Gusztáv

A mai az első, egyben az utolsó alkalom is, hogy a szakmához ebben a körben szólok. A turizmus állami irányítás átalakítása lezárult, így, megszűnik a kormánybiztosi intézmény is – jelentette be Bienerth Gusztáv a Turizmus Kft. XXV. Évadnyitó Fogadásán és Díjátadó Gáláján, február 1-jén