A Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója köszöntőjében kifejtette: annak ellenére, hogy a turizmus alapvetően a piaci alapon működő vállalkozások felségterülete, az államnak is megvan a maga fontos szerepe az ágazatban.
Guller Zoltán elmondta, hogy az állam, bár meghatározó mértékű fejlesztési források felett koordinál, tulajdonosként nem kívánja torzítani a piaci folyamatokat, hanem sokkal inkább működne együtt egy olyan stratégiai partnerrel, mint amilyen a szálláshely-szolgáltatás és a vendéglátás területén az MSZÉSZ lehet.
![]() |
|
Guller Zoltán az MSZÉSZ rendkívüli közgyűlésén, a Mercure Buda szálloda konferenciatermében |
|
Fotó: turizmus.com |
KAPCSOLÓDÓ
Kormányrendelet összegzi az MTÜ feladatait
KAPCSOLÓDÓ
Könnyid, Hamvas és Flesch az MSZÉSZ élén

