Csaknem három kilométernyi kerékpárutat építettek és újítottak föl európai uniós támogatással a Csongrád-Csanád vármegyei Mórahalmon, a beruházás költsége meghaladta a 400 millió forintot - tájékoztatott az önkormányzat.
A beruházás célja a fenntartható közlekedés feltételeinek javítása, a szén-dioxid-kibocsátás csökkentése, valamint a biztonságos és élhető városi környezet kialakítása volt.
A Bács-Bau System Kft. kivitelezésében három szakaszon, mintegy 1,3 kilométer hosszan felújították a Szegedi út közös gyalog- és kerékpárútjának burkolatát. Szintén a kiskunmajsai székhelyű vállalkozás alakított ki új, kétirányú aszfaltburkolatú kerékpárutat az alsóvárosi városrész és a városközpont között az Erzsébet királyné útján.
Az óvodások és iskolások közlekedését teszi biztonságosabbá az általános iskolának és az óvodának helyet adó Barmos György teret, valamint a fedett uszodát és a sportcentrumot összekötő új gyalog- és kerékpárút. A Móradomb körutat, a Magyar Péter utcát és a Táncsics Mihály utcát érintő fejlesztés kivitelezője a helyi Móra-Kő Betonelem-gyártó Szociális Szövetkezet volt.
A 403 millió forintos, teljes egészében uniós és magyarországi forrásból megvalósult beruházás során 1,6 kilométernyi új kerékpárút épült - áll a közleményben.
Nem ez az egyetlen fejlesztés Mórahalmon, ahol új városközpontot alakítanak ki egy barnamezős terület rehabilitációjával.
(Nyitókép: 123rf.com)
KAPCSOLÓDÓ
Kerékpáros boom a vízpartokon: nemzetközi tapasztalatok a lehetőségekről és a kihívásokról
Az EuroVelo konferencia pódiumbeszélgetésén holland, osztrák, szlovén és magyar szakértők cseréltek eszmét.

