Február 15-én visszatér a Müpa közönségkedvenc, egész napos koncertsorozata, ezúttal három legendás angol komponista (élet)műveivel a középpontban. A magyar zenei szcéna kiválóságait felvonultató nem kevesebb mint tizenegy koncert, a Zeneakadémia növendékeinek üvegtermi eseményei, az előadótermi filmvetítések és a kiállítás révén az Angol maraton a brit zenetörténet legemlékezetesebb darabjaiból válogat. A jegyértékesítés megkezdődött, a részletes program pedig már elérhető a Müpa honlapján.
A Müpa februári maratonja nem csupán koncertek sora, hanem a zenerajongók által minden évben várva várt, fesztiválhangulatban zajló, télbúcsúztató forgatag.
Az eseménysorozat 2026-ban három meghatározó korszak szigetországbeli zenei örökségének legjavát tárja elénk Henry Purcell, Edward Elgar és Benjamin Britten művein keresztül. Purcell alkotásaiban a 17. századi Anglia lelke szólal meg, Elgar kompozíciói a birodalmi öntudat és az úri elegancia hangján szólnak, míg Britten darabjai a modern brit zenét emelik szem- és fülmagasságba.
A közönség reggeltől késő estig összesen tizenegy koncerten csodálkozhat rá a hamisítatlan angol dallamokra a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben és a Fesztivál Színházban.

A nap a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekarának családi koncertjével indul, amely a legkisebbekhez hozza közelebb a szigetországi muzsika csodáit. A hangversenyterem színpadát a nap folyamán azután a Győri Filharmonikus Zenekar, a MÁV Szimfonikus Zenekar, a Budafoki Dohnányi Zenekar, a Liszt Ferenc Kamarazenekar és a Nemzeti Filharmonikus Zenekar veszi birtokba egy-egy ötvenperces koncert erejéig – mindegyikük más-más megközelítésből mutatja be a három komponista életművének darabjait – fogalmaz az intézmény közleménye.
A Fesztivál Színházban kamarazenei és vokális művek kapnak főszerepet: a Magnificat Leánykar, az Ars Oratoria Kamarakórus, Magyar Valentin és a Korossy Kvartett, Fejérvári Zoltán és Varga Oszkár, valamint a Purcell Kórus és a Capella Savaria lép fel. A zenekari koncertek Dénes-Worowski Marcell, Héja Domonkos, Farkas Róbert, Hollerung Gábor és Kovács János vezetésével szólalnak meg, míg Szebellédi Valéria, Pad Zoltán és Vashegyi György a felsorakozó kórusokat vezényli ezen a napon.

A hazai klasszikus zenei élet kiválóságai mellett az Üvegteremben, a Zeneakadémia feltörekvő tehetségeinek koncertjein is az angol zene sokszínűsége mutatkozik majd meg – a magával ragadó barokk dallamoktól a 20. század frissítő irányzataiig.
Az egész napos koncertfolyamon túl Made in England címmel tablókiállítás is gazdagítja a maratoni élményt, amely 2026. február 15-től két héten át várja a látogatókat. A Müpa Zászlóterében látható tárlat a három zeneszerző életútját, inspirációit és művészi kapcsolódásait mutatja be.
A Müpa 2026-os zenei maratonjának részletes programja itt érhető el.
KAPCSOLÓDÓ
A Depeche Mode világát 125 előadó és hatalmas LED-installáció idézi meg Budapesten
A novemberi esemény résztvevői egy audiovizuális időutazás részesei lesznek.
