November 27-én különleges zenetörténeti eseményre kerül sor az MVM Dome-ban: a Depeche Mode Special Tribute – 101 HANG audiovizuális koncert a legendás zenekar világát minden eddiginél látványosabban idézi meg, magyar művészek közreműködésével. 

A színpadon 125 előadóművész lép fel, többek között Rúzsa Magdi, Radics Gigi, Pásztor Anna, Papp Szabi, Fehér Balázs, Molnár Tamás, Lotfi Begi, Bernathy Zsiga, Arany Timi és Fehér Lili. A kultikus dalok (Enjoy the Silence, a Strangelove és a Walking in My Shoes) a Hungarian Studio Orchestra és a Magyar Nemzeti Férfikar közreműködésével, szimfonikus hangszerelésben szólalnak meg. 

Az esemény a vizualitás tekintetében is kiemelkedő: 1000 négyzetméternyi LED-fal, további 400 négyzetméternyi mozgó vizuális felület és 20 kisfilm épül be a monumentális produkcióba, amelynek köszönhetően a nézők egy audiovizuális időutazás részesei lesznek, ahol a Depeche Mode zenéje új fénytörésben szólal meg. 

 

A koncert már most nemzetközi érdeklődést váltott ki, több európai országgal is tárgyalás folyik a 2026-os folytatásról – áll közleményükben. 

(Nyitókép: 101 HANG)

KAPCSOLÓDÓ

Top50 | Borsos László: A koncertturizmusban van még fejlődési potenciál Magyarországon

A Live Nation Central & Eastern Europe Kft. ügyvezetője először szerepel a turizmus top 50-e között.