Több mint 15 000 európai szálloda csatlakozott a Booking.com elleni kollektív keresethez – olvasható a HOTREC legfrissebb sajtóközleményében.
Nagy sikert ért el az európai szállodai és vendéglátó szövetségeket tömörítő ernyőszervezet által támogatott kezdeményezés: több ezer szálloda regisztrált, hogy részt vegyen a holland Stichting Hotel Claims Alliance alapítvány által indított eljárásban.
Cél, hogy a szállodák visszaigényeljék a 2004 és 2024 között felszámított jutalékok jelentős részét. A kereset alapját az Európai Unió Bíróságának 2024. szeptember 19-én hozott ítélete (C-264/23) adja, amely kimondta: a Booking.com által alkalmazott árparitási záradékok sértik az uniós versenyjogot.
Alexandros Vassilikos, a HOTREC elnöke hangsúlyozta: „Az európai szállodák tömeges részvétele világosan mutatja, hogy az ágazat egységesen lép fel annak érdekében, hogy a domináns piaci szereplő változtasson üzleti magatartásán, és felelősséget vállaljon a jogsértéseiért.”
A legtöbb résztvevő szálloda Olaszországból, Németországból, Hollandiából, Görögországból és Ausztriából csatlakozott, arányaiban pedig kiemelkedő a jelentkezők száma Izlandról, Hollandiából, Liechtensteinből, Luxemburgból és Írországból.
Marie Audren, a HOTREC főigazgatója a következő lépéseket ismertette:„A következő hetekben a szállodák által megadott adatokat ellenőrizzük és összesítjük, majd előkészítjük a keresetlevelet. Célunk, hogy az Amszterdami Kerületi Bíróságnál még az év vége előtt benyújtsuk a kollektív keresetet.”
A szállodáknak augusztus 29-ig, péntekig van lehetőségük regisztrálni a www.mybookingclaim.com oldalon. A határidő kizárólag a regisztrációra vonatkozik: a szükséges információkat és dokumentumokat később is be lehet nyújtani.
További információ itt található.
(Nyitókép: 123rf.com)
KAPCSOLÓDÓ
9,5 millió dollárra bírságolták a Booking.com-ot félrevezető árazás miatt
Ez minden idők legjelentősebb büntetése, amelyet egy amerikai államban egy szállodának vagy online utazási irodának fizetnie kell.

