Több mint másfél milliárd forintból építenek és újítanak fel kerékpárutakat Békéscsabán – közölte a projektgazda Békéscsabai Városfejlesztési Nonprofit Kft.
Az 1,76 milliárd forintot a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) Plusz keretéből nyerte el Békéscsaba megyei jogú város önkormányzata az Építési és Közlekedési Minisztériummal, a Magyar Közút Nonprofit Zrt.-vel és a Közlekedéstudományi Intézettel közösen alkotott konzorcium tagjaként - írták.
A fejlesztéssel bővítik, folyamatosabbá teszik a bicikliút-hálózatot a városban, így növelve a közlekedés biztonságát, segítve a munkába és az iskolába járást.
2027 végéig három helyszínen felújítják a meglévő infrastruktúrát, hét helyszínen pedig új nyomvonalat építenek, vagy elkészítik a már meglévő kerékpárúttal az összeköttetést – fogalmaznak.
Békéscsabán állami forrásból is épül kerékpárút a városba hamarosan három gyárat építő, és így 2500 munkahelyet teremtő Vulcan Shield Global befektetésével összefüggésben.
A közelmúltban arról adtunk hírt, hogy Ócsán elkészült a várost átszelő kerékpárút, amely összeköti a település legfontosabb látnivalóit és új lehetőséget kínál az aktív kikapcsolódásra. Új bringaút-hálózat köti össze Mórahalom fontos helyszíneit is.
(Nyitókép: 123rf.com)
KAPCSOLÓDÓ
Magyarország vár: Élmények vízen, földön és levegőben a Körösök vidékén
Vízből született tájnak is nevezik ezt a vidéket, ahol romantikusan kanyargó folyók és holtágak hívogatnak.

