Az Olasz Fagylaltkészítők Oktatóinak Szövetsége különdíjával, a "Minőség Mestere Díjjal" tért haza a Sissi Fagyizó Olaszország egyik legrangosabb nemzetközi kézműves fagylaltversenyéről.

A gödöllői Sissi Fagyizó és fagylaltmestere, Koncz Andrea egyedüli magyar résztvevőként kapott meghívást az olasz fagylaltkészítés egyik legnívósabb nemzetközi versenyére, az olaszországi Scirubetta Kézműves Fagylalt Fesztiválra. A szeptember 13. és 16. között Reggio Calabriában megrendezett eseményen 34 fagylaltmester mutathatta be különleges, kizárólag erre az alkalomra megálmodott kreációját. A szervezők Itália fagylaltmesterei mellett a világ néhány kiváló fagylaltmesterét is meghívták Amerikán át egészen Japánig.

A Sissi Fagyizó rangos díjjal tért haza a versenyről, Koncz Andrea fagylaltmester elnyerte az AFPG, az „Olasz Fagylaltkészítők Oktatóinak Szövetsége” különdíját, a Minőség Mestere Díjat.

 

sissi-fagyizo-dij, Fotó: Sissi Fagyizó
A Sissi Fagyizó csapata: Ökrös Gergely, Koncz Kincső, Koncz János, Koncz Andrea, Dévényi Adrienn (Fotó: Sissi Fagyizó)

A fesztiválra különleges, kreatív ízkombinációval kellett nevezni, a magyar versenymű az Áfonya és kecskesajt szimfóniája nevet kapta. Az igazán különleges és merész ízkombináció elemei a következők voltak:

  • krémes áfonyafagylalt, balzsamecet,
  • lágy, tejszínes kecskesajtkrém,
  • ropogós, sós mandularéteg,
  • friss, bazsalikomos áfonya variegato.

Az Áfonya és kecskesajt szimfóniája nemcsak szakmai körökben, de a fesztivál népes közönségénél is nagy sikert aratott.

KAPCSOLÓDÓ

A világ egyik legnagyobb fagylaltfesztiváljára kapott meghívást a magyar fagylaltmester

Az „Áfonya és kecskesajt szimfóniája” meghódíthatja Olaszországot.