Food & Beverage Server – Matild Palace Hotel Budapest

Forrás: turizmus.com

 2022. február 04. 18:57

Matild Palace, a Luxury Collection Hotel, Budapest Food & Beverage Server munkatársat keres.

A Spago by Wolfgang Puck Budapest a séf híres, Beverly Hills-i éttermének régóta várt európai debütálása, és egyben az osztrák születésű Puck Közép-Európába való hazatérésének szimbóluma.

A reggeli-, ebéd- és vacsoraidőben egyaránt nyitva tartó étterem elegáns és hívogató környezetben, a sztárséf specialitásának számító szezonális kaliforniai menüvel várja vendégeit, amelyben a magyar és a nemzetközi konyha különlegességei is visszaköszönnek. A legendásan magas színvonalú kiszolgálásnak és szívélyes vendéglátásnak köszönhetően a Spago Budapest garantáltan emlékezetes élményt nyújt.

A díjnyertes, londoni MKV Design által megálmodott modern, magával ragadó étterembelső dekorációja természetes anyagokkal – így márvánnyal, sárgarézzel, fával és bőrrel – hódít, valamint látványkonyhák felvonultatásával invitál különleges utazásra az ínyencségek világába.

A Budapest első Gastro Streetjén fekvő Duna utcai külső terasz egész évben nyitva tart, tökéletes helyszínt kínálva a szabad ég alatti étkezéshez és kikapcsolódáshoz.

Különterem is foglalható a Spago egy háborítatlan részén, ahol vendégeink elszeparáltan élvezhetik a gasztronómiai élményeket.

A Matild palota a századfordulón, 1902-ben épült Giergl Kálmán és Korb Flóris tervei alapján, Szász–Coburg–Koháry Klotild Mária főhercegné támogatásával. A főhercegné ikerpalotákat álmodott meg a városi társasági élet központjaként, amelyek kecses hölgyek képét idézve fogadják a hídra lépőket. A tervek elkészítésére két híres építészt kért fel, akiknek többek között a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem központi épületét és a New York-palotát köszönhetjük. Korb és Giergl két angol barokk palotát képzelt el, amelyek az utca két oldalán az épülő híd kapujaként szolgálnának.

A neobarokk palota felkerült az UNESCO világörökségi listájára, és 1977 óta védett műemléknek minősül. Magával ragadó szépségét egyedülálló díszkivilágítás emeli ki, amelyet a neves Maurice Brill Lightning Design (MBLD) cég tervezett. A világítás koncepciója a kecses palota építészeti karakterét, felfedezését és titokzatosságát tükröző vizuális utazás volt.

Pozíció leírása, főbb feladatok

A felszolgáló  célja, hogy barátságos, udvarias kiszolgálást nyújtson, annak érdekében, hogy kivételes gasztronómiai élményben részesíthette minden vendégünket. Ehhez elengedhetetlen, hogy elkötelezettséget tanúsítson munkája során. Emellett fontos, hogy gyors és pontos kiszolgálást nyújtson, ahol a részletekre való odafigyelés kulcsfontosságú. Elsődleges kapcsolattartóként a vendégekkel, felelős az ételek és italok értékesítéséért és felszolgálásáért, felhasználva ehhez szakmai ismereteit, vendégszeretetét és készségeit.

Alapvető feladatok

  • Étel-, italrendelések rögzítése a szükséges rendszerekben
  • Rendelések pontos és időben történő felvétele
  • Szoros együttműködés a napi munka során a séfekkel és pultosokkal
  • Vendégek számára egyéni ajánlások (napi ajánlatok, koktélok, előételek, főételek, desszertek és vacsora utáni italok)
  • Beosztások tervezése minden műszak elején és végén
  • A munkaterületek és az eszközök tisztaságának és állapotának fenntartása
  • A vendégek megfelelő és illedelmes kiszolgálása
  • Fizetések kezelése
  • Kollégáknak segítségnyújtás, amennyiben szükséges
  • Rendezvények során segítségnyújtás a terem berendezése kapcsán
  • Egyéb, a munkával kapcsolatos releváns feladatok ellátása

Az ideális jelölt

  • Erős szervezési és multitasking képességel rendelkezik
  • Stressztűrő képessége magas
  • Kiváló vendéglátási készség jellemzi
  • Képes világosan és hatékonyan kommunikálni (szóban és írásban egyaránt)
  • Nem riad vissza különböző belsős rendszerek használatát és működtetését elsajátítani
  • Ápolt megjelenés és pozitív hozzáállás elengedhetetlen
  • Nem okoz számára kellemetlenséget 24 órás váltott munkarendben történő munkavégzés, beleértve a munkaszüneti napokat és a hétvégéket is
  • Teljes körű munkavállalási joggal rendelkezik az Európai Unióban/Magyarországon.

A Marriott International-nél hiszünk a sokszínűségben és a befogadó, emberközpontú kultúra fenntartásában. Elkötelezettek vagyunk a megkülönböztetésmentesség mellett, mint például a fogyatékosság és nyugdíjasok foglalkoztatása, vagy bármely más ezeket érintő jogszabályokra vonatkozóan.

Jelentkezni az alábbi e-mail-címen lehet:

The Luxury Collection is a glittering ensemble of locally authentic hotels and resorts from around the world. Our hotel teams curate the world’s most enriching and desirable destination experiences. Our mission is to guide our guests, these seasoned travelers on transformative journeys that touch their spirits, enrich their lives and create lasting memories. If you are someone with an appreciation for evocative storytelling and a desire to provide genuine, personalized, and anticipatory service, then we invite you to join us on our journey and explore a career with The Luxury Collection.

Matild Palace boasts a distinctive ambience representative of its Hungarian heritage, which runs beautifully through its core and is unmistakable from the moment guests step in through the front doors.Built during the Belle Epoque era, in 1902, Matild Palace was developed under the patronage of Her Imperial and Royal Highness Maria Klotild of Saxe-Coburg and Gotha to serve as the social hub of the city. She dreamed of the twin palaces to greet those who enter the bridge as a graceful lady. Renowned architects Korb and Giergl, named after projects like Liszt Ferenc Academy of Music, envisioned of neo-baroque palaces that would serve as the gateway to the Elisabeth bridge. The palace is listed as a UNESCO world heritage site and is under monumental protection. Today, the hotel is committed to inspiring guests with its rich history, culture and epicurean excellence. Combining luxurious surroundings with authentic experiences, it serves as the most spectacular gateway to exploring the magic of Budapest.

Position Summary

The position is responsible for proactively identifying and managing sales opportunities. Ensures proper and timely delivery of business for proper service delivery. Assists in the management of all day-to-day activities related to sales, with a focus on building long-term, value-based customer relationships that enable sales targets to be met. Achieves personal sales targets. Responsible for increasing customer loyalty by providing excellent service throughout each customer experience

Profile

· BA degree in administration, marketing, hotel and restaurant management or related subjects

· 3 years of experience in sales and marketing or related professional field

· Knowledge of the general market - strengths and weaknesses of competitors, economic trends, supply and demand, etc. and know how to market against these

· Offers the best options based on market conditions and property needs

· Provides accurate, complete and efficient sales for event management

· Uses the intranet to find resources and information

· Builds relationships with new and existing clients

· Possesses a high level of discipline and problem solving skills

· Provides accurate, complete and efficient turnaround for event management

· Perform sales activities

· Provides the best options based on market conditions and venue needs

· Ability to establish an emotional connection with guests and provide a high level of service

· Have full employment rights in the European Union/Hungary

Marriott International is an equal opportunity employer. We believe in hiring a diverse workforce and sustaining an inclusive, people-first culture. We are committed to non-discrimination on any protected basis, such as disability and veteran status, or any other basis covered under applicable law.